Ανταλλαγη παραδεισιων και γκουλντιαν

Συζήτηση με θέμα Ανταλλαγη παραδεισιων και γκουλντιαν, που ξεκίνησε από antonis1965, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 14 Νοε 2008.

1. antonis1965

antonis1965 PB New Member

εχω παραδεισια πουλια γκουλντιαν κτλ αν εχει και καποιος αλλος θελω να κανουμε ανταλλαγιες:eek:

2. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Όταν λες παραδείσια τι εννοείς, ζεμπράκια;

3. mixalisg

mixalisg PB New Member

Αντώνη τη χρώματα gouldian ειναι, ηλικια και φυλλο?

4. sakis276

sakis276 PB New Member

Αντωνη θελω να κανω κι εγω μια ανταλλαγη.Αλλα δεν καταλαβα τι παραδεισια εχεις?Ζεμπρακια ή Gouldian γιατι αλλο το ενα και αλλο το αλλο.Εγω εχω ζεμπρακια ενα αρσενικο κι ενα θηλυκο και θελω αντιστοιχα.Δεν με πειραζει αν δεν ειναι ζεμπρακια και ειναι gouldian.

5. fuat

fuat PB New Member

Σάκη έχω κι εγώ ένα αρσενικό ζεμπράκι 1,5 μήνα με παρδαλλό ακόμα ράμφος και μια θηλυκή φετεινή ανοιξιάτικη τα οποία τα ανταλλάσω με αντοίστοιχα για να σπάσω τη συγγένεια

6. fuat

fuat PB New Member

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον sakis276 για την ανταλλαγή που κάναμε το μεσημέρι.
    Του έδωσα ένα μικρό αρσενικό ζεμπράκι και μου έδωσε ένα μεγαλύτερο,πάλι αρσενικό το οποίο το έχω βάλει με θηλυκή,έχουν χτίσει φωλιά και κοιμούνται μαζί απο τη 1η μέρα!
    Απο τη προηγούμενη γέννα έχω άλλα 2 αρσενικά τα οποία μόλις άρχισαν να σχηματίζουν χρώματα στα φτερά και στο ράμφος.
    Αν υπάρχει κάποιος που έχει μικρο θηλυκό και θέλει μικρό αρσενικό,του δίνω το ένα έτσι ώστε να δημιουργήσω ακόμα ένα ζευγάρι.
    Ευχαριστώ και πάλι!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...