Ανταλλάσσω Ανταλλάσω 2 μπάτζι με 1 θηλυκό καναρίνι

Συζήτηση με θέμα Ανταλλάσω 2 μπάτζι με 1 θηλυκό καναρίνι, που ξεκίνησε από Dimitris2205, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 22 Σεπ 2009.

1. Dimitris2205

Dimitris2205 PB New Member

Ανταλλάσω 2 παπαγαλάκια μπάτζι με ένα θηλυκό καναρίνι..Έχω φωτογραφία τους στο προφιλ μου (το κίτρινο κ το πράσινο μπάτζι)..Μένω Θεσσαλονίκη

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Εδώ είναι η φωτογραφία.

Υ.Γ. Τα πουλιά ένα ζευγάρι;

Συνημμένα Αρχεία:

3. Dimitris2205

Σταύρε το παπαγαλάκια που έχω αυτή την στιγμή είναι το πράσινο της φωτογραφιας που ανέβασες και το κίτρινο που βρίσκεται μόνο του στις φωτογραφίες του προφιλ μου..Το πράσινο είναι θηλυκό..Το κίτρινο το αγόρασα για αρσενικό.Είχα ζητήσει απο τους φίλους του site να με βοηθήσουν να βρω το φύλο του αλλα μου είπαν πως είναι πολυ μικρό ακομα για να καταλάβουν..

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Το πράσινο δηλαδή και αυτό σε αυτήν τη φωτογραφία.

Ευχαριστώ Δημήτρη.

Συνημμένα Αρχεία:

5. Dimitris2205

Ναι αυτό είναι..Εγώ σευχαριστώ

6. sakis276

sakis276 PB New Member

Δημητρη καλησπερα.Εχω να σου κανω μια προταση.Αν δεν βρεις καναρινι σου προτινω αν θελεις φυσικα να κανουμε ανταλλαγη μπατζι με μπατζι.Με ενδιαφερει το κιτρινο που εχεις.Εχω 2 πρασινα αρσενικο και θηλυκο.Ειναι αδερφια,φετινα πουλακια,το καλοκαιρι τα εβγαλα.Θελω καποιο ''ξενο'' πουλακι για ζευγαρωμα του χρονου

7. Dimitris2205

Σάκη σευχαριστω για την πρόταση σου αλλα να σου εξηγησω..Τα παπαγαλακια τα λατρευα απο μικρος και δεν θα τα ανταλλαζα ποτε..Η αδερφη μου ομως ειναι αλλεργικη και πρεπει να τα "εγκαταλειψω":(
    Τοσο καιρο δεν ειχα προβλημα γιατι εμενα μονος..Τωρα ομως θα μεινουμε μαζι και πρεπει...Με το καναρινακι μου δεν υπαρχει προβλημα,επομενως θα το κρατησω και γιαυτο ζητω ενα θηλυκο για συντροφια..Αν στον επομενο μηνα δεν βρω καποιον-α που να ενδιαφερεται ευχαριστως να στο χαρισω.;)

8. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Με συγχωρειτε για το οφ αλλα εχω μια απορια..
    Πως γινεται να ειναι αλλεργικη στα παπαγαλακια και να μην ειναι στα καναρινια?

9. Dimitris2205

Σευχαριστω Foti για την ερωτηση..Επιτελους κατι στο οποιο μπορω να απαντησω κ εγω σαυτο το site.. :)) Διαβασε το παρακατω link και ελπιζω να "απομακρυνω" την δυσπιστια σου..Οσον αφορα το αλλεργιογονο το οποιο διαθετουν τα παπαγαλακια κ δεν το διαθετουν τα καναρινια,αυτο δεν το ξερω..Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλουν καθολου και υπο αλλες συνθηκες δεν θα σκεφτομουν καν να τα ανταλλαξω..

http://health.in.gr/allergies/Article.asp?ArticleId=19151&CurrentTopId=19147&IssueTitle=%C1%EB%EB%E5%F1%E3%DF%E5%F2

10. sakis276

sakis276 PB New Member

Eγινε Δημητρη,σ ευχαριστω παντως.Θα περιμενω νεα σου.

11. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Γενικά η αλλεργία δεν είναι για κάποιο συγκεκριμένο είδος πουλιού.. την αλλεργία προκαλούν τα πούπουλα, σκόνη και περιττώματα τον πουλιών...

12. Lianita

Lianita PB New Member

Θα διαφωνησω. Εγω ειμαι αλλεργικη στις γατες αλλα σε κανενα αλλο γουνινο ζωακι (σκυλακια, κουνελακια κτλ) οποτε ειναι πολυ πιθανο να συμβαινει αυτο που λεει ο φιλος Δημητρης.

13. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Aν και βγαινουμε εκτος θεματος κι εγω εχω αλλεργια στις γατες αλλα σε σκυλους κλπ δεν εχω.Εγω συμφωνω με αυτο που λεει η Πωλινα που ακουγεται και πιο λογικο.Η εχεις αλλεργεια στα πουλια η οχι.;Αλλα αν ξερει καποιος κατι ας το γραψει εδω η ας μας στειλει ενα πμ να μας λειθει η απορια.

14. Dimitris2205

Συγνωμη παιδια αλλα νομιζω πως το θεμα μας ειναι το εξης:Αγγελίες Πουλιών » Χαρίζω - Ανταλλάσω Πουλιά » ή κανω λάθος?Μπορειται να θεσεται ενα θεμα με αναλογο περιεχομενο για να λυθουν η αποριες του καθε ενδιαφερομενου..Παντως η αδερφη μου ειναι στην διαθεση της επιστημονικης κοινοτητας για να λυσει αυτο το ανεξηγητο φαινομενο μυστηριο δηλ. το γεγονος ενα ατομο να ειναι αλλεργικο σε καποιο συγκεκριμενο ζωακι και να μην ειναι σε ολα τα αλλα...

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 12 Ιουλ 2016

Μοιραστείτε

Φόρτωση...