Ανταλλάσσω Ανταλλάσω ζακό 4 μηνών με κάποιο είδος αμαζόνας μωρό

Συζήτηση με θέμα Ανταλλάσω ζακό 4 μηνών με κάποιο είδος αμαζόνας μωρό, που ξεκίνησε από ΠΑΝΟΣ, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 28 Μαϊ 2009.

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό.
  1. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

Γεια σε όλους.Ανταλλάσω ζακό 4 μηνών με κάποιο είδος αμαζόνας μωρό

2. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

για ποιο λογο...το εχεις τοσο λιγο καιρο...ξαφνηκα δεν το θελεις???

3. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

Έκανα λάθος που πήρα ζακό.Νόμιζα ότι θα ήταν χαδιάρικο αλλά δεν είναι.Είναι περισσότερο ομιλιτικό είδος.Θα ήθελα να πάει σε καλά χέρια,διότι το αγαπάω πολύ

4. melagio80

melagio80 PB Member

Μα τον εχεις λιγο καιρο,ειναι ακομα μωρο αυτο που εχεις!
    Γιατι δεν του δινεις λιγο χρονο ακομα?Ειναι κριμα,φαντασου οτι κ αυτο εχει μαθει εσας.

5. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

πανο μηπως δεν μπορεις να χειριστεις ενα τετοιο παπαγαλο???τα ζακο δενονται πολυ με τα αφεντικα τους...και μια χαρα χαδιαρηκα ειναι...μηπως απλος να δοσεις καπου το ζωο χωρις να το αντικαταστησεις με ενα εξησου απαιτιτικο ειδος...

6. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει πμ

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ευχομαι να βρεις ενα καλο σπιτι για το πουλακι αφου αποφασισες να το ανταλλαξεις. Αλλα να ξερεις οτι αν σου φανηκε αυτος δυσκολος τοτε ενας αμαζονιου μπορει να γινει 10 φορες "χειροτερος" απο αυτον σε θεμα φωνης και ορμονων οταν ερθει η ωρα του. Τα πουλια οπως και ολα τα αλλα ζωα δεν ειναι παιχνιδια για να αλλαζουμε αποψη τοσο ευκολα. Επρεπε να ειχες σκεφτει περισσοτερο πριν αγορασεις ενα τετοιο πουλι.

8. Elize

Elize PB New Member

Τι??? :confused:

Πάνο, τι είναι αυτά που λες?
    Πότε πρόλαβε το πουλί να γίνει και χαδιάρικο 4 μηνών είναι και το έχεις ούτε ένα μήνα έλεος!:eek:

Τι περίμενες να είναι οι παπαγάλοι σκυλάκια ή γατάκια...

Συγγνώμη για τον τόνο και το ύφος, αλλά έπρεπε να μελετήσεις πιο προσεχτικά τα θέλω σου για τα ζώα.

Μου φαίνονται λίγο ανώριμα όλα αυτά!

Ίσως θα είναι καλύτερα το πουλάκι να βρεί άλλο σπιτάκι, είμαι σίγουρη γι'αυτό. Είναι δέσμευση ζωής η ζωή μας μαζί τους και εάν από τώρα σε προβληματίζει καλύτερα θα είναι έτσι.
    Προσπάθησε να επικοινωνήσεις με τον προμηθευτή σου και να μιλήσεις για ανταλλαγή σ'αυτόν.

Υ.Γ. Είχες δίκιο https://petbirds.gr/threads/Ποια-είναι-η-ολοκληρωμένη-διατροφή-για-τους-african-grey.13236/ ποστ#10... (όποιος κατάλαβε, κατάλαβε);)

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 17 Ιουλ 2016
  9. Billy

Billy PB New Member

δεν το πιστευω αυτο που βλεπω...μακαρι να χα τα λεφτα να παρω μα αμαζονα να του την εδινα...

10. Yasmin

Yasmin PB Member

Δυστυχώς κανένας σεβασμός σε αυτά τα θαυμάσια πουλιά.. Πολύ κρίμα.. Όταν κάποιοι τα έλεγαν.. :(

11. sophias

sophias PB New Member

ντροπή!
    πολύ θα ήθελα να δώ,ποιός θα σου εμπιστευτεί Αμαζόνα!
    αν,και πολύ αμφιβάλλω αν με τετοια ψυχολογία μπορείς να κάνεις ένα πουλάκι,όπως το θέλεις,και γιατί να το κάνεις άλλωστε???
    Κάθε ζώο,έχει τη δική του προσωπικότητα,δεν είναι η συνέχειά μας,θέλει χώρο και χρόνο...και...απαιτεί,τη δική μας συνέπεια!

12. theo40gr

theo40gr PB New Member

γμτ..θλιβομαι οταν σκεφτομαι συμπεριφορες σαν αυτες..ποσα δυστυχα ζωντανα δεν μπορουν να παιξουν τον ρολο που ο καθενας απο μας τους οριζει..

13. Yasmin

Yasmin PB Member

Εγώ μακάρι να είχα τα λεφτά να του το αγοράσω το πουλάκι και να μη ξαναπάρει ΤΙΠΟΤΑ!:mad:

14. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Αναρρωτιέμαι πως βλέπεις τα ζωα;
    Σαν αντικείμενα, σαν ρούχα που δεν μας κανουν και τα παμε πίσω;
    Κάθησες ασχολήθηκες με τον παπαγάλο; Είναι μωρό ακόμα 4 μηνών...Μάλλον δεν έχεις την ωριμότητα και την υπομονή φίλε μου...

15. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Γιατι ρε Πανο?Κριμα...:(

Τουλαχιστον δειξε οτι το αγαπας πραγματικα...χαρισε το σε καποιον απο εδω!

16. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

Αυτό θέλω και εγώ

17. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Παιδιά το συγκεκριμένο φόρουμ προορίζεται μόνο για τη δημοσίευση αγγελιών. Όπως είναι ή θα έπρεπε να είναι γνωστό, σύμφωνα με τους όρους χρήσης του φόρουμ των αγγελιών, τα μηνύματα σε αυτό τίθενται αυτόματα υπό συντονισμό για να διασφαλιστεί ότι οι αγγελίες πληρούν τους όρους δημοσίευσης. Αν θέλετε να συζητήσετε το θέμα, ανοίξτε σας παρακαλώ ένα thread σε κάποιο από τα φόρουμ συζητήσεων γιατί όπως καταλαβαίνετε δεν είναι δυνατόν να βρίσκομαι συνεχώς εδώ για εγκρίνω off topic (όσον αφορά στο φόρουμ των αγγελιών) μηνύματα.

18. ΠΑΝΟΣ

ΠΑΝΟΣ PB New Member

Έγινε κάτι στην οικογένειά μου και θέλουμε να το δώσουμε και αυτό και το κονουράκι που έχουμε

19. MARAKI

MARAKI PB New Member

τοτε πως θελεις να το ανταλλασεις κ να παρεις αλλο αφου οπως λες υπαρχει προβλημα...μαλλον σκευτικεσ καλα αυτα που σου ειπαν τα παιδια...που ειναι το καλυτερο...

Μοιραστείτε

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό.
Φόρτωση...