Ανταλλάγη ενυδρείο με ωδικά πτηνά

Συζήτηση με θέμα Ανταλλάγη ενυδρείο με ωδικά πτηνά, που ξεκίνησε από karalioman, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 21 Ιουλ 2008.

1. karalioman

karalioman PB New Member

Καλησπέρα, όπως σας ανάφερα και το τοπικ (νέο μέλος) μετά από πολύ καιρό είπα να ασχοληθώ ξανά με τα καναρίνια μου.
    Εκτός από τα ωδικά πτηνά έχω και 6 ενυδρεία. 2 θαλασσινά και 4 τροπικά . για το νέο μου σπίτι είναι αρκετά πλέον

Λιπών.
    Ανταλλάζω Ένα από τα 6 ενυδρεία μου με καναρίνια(γκλοστερ-μαλινουα-υβρίδια)
    Το ενυδρείο είναι 80 λίτρα καθαρό 100 μικτό
    Έχει όλο τον εξοπλισμό του και το έπιπλο του.

και δώρο 2 ζευγάρια αφρικάνικες κυχλίδες.

2. karalioman

karalioman PB New Member

foto

μια προχειρη που βρήκα τώρα. τις υπόλοιπες θα τις ανεβάσω αργότερα

Συνημμένα Αρχεία:

3. karalioman

karalioman PB New Member

ακόμα μια φώτο από το ενυδρείο μαζί με το έπιπλο

Συνημμένα Αρχεία:

4. ΣτελιοςΦ

ΣτελιοςΦ PB New Member

ποσα καναρινια θελεις;

5. karalioman

karalioman PB New Member

exeis p.m.

6. karalioman

karalioman PB New Member

το πήρες το π.μ. ?
    Στέλιο τι καναρίνια έχεις ?

7. ΣτελιοςΦ

ΣτελιοςΦ PB New Member

εχω κλοστερ κιτρινα με μαυρο καπελο και κιτρινη ουρα και με μαυρη ασπρα με μαυρο καπελο και μαυρη ουρα και με ασπρη μαλινουα με χαρτια που λενε τους βαθμους τους και αλλα πολλα

8. karalioman

karalioman PB New Member

ωραία. είναι φετινά αυτά η τα έχεις σαν ζευγάρια. με ενδιαφέρει να κάνω ζευγάρια. ας πούμε κλοστερ ζευγάρι- ένα κίτρινα με μαύρο καπέλο με ένα ασπρόμαυρο χωρίς καπέλο η κίτρινη χωρίς καπέλο και το αντίστροφο
    και μαλινουα κίτρινο με λευκό φυσικά με χαρτιά σε αυτήν την κατηγορία.
    Πόσα ζευγάρια μπορείς να μου κάνεις?
    Αν θέλεις καλύτερα μιλάμε από το τηλ. Θα προτιμούσα για να συνεννοηθούμε καλύτερα
    Και εσύ φυσικά από το ενυδρείο θα πάρεις ότι έξτρα χιαστής. Εκτός από τον βασικό εξοπλισμό που έχει.

9. ΣτελιοςΦ

ΣτελιοςΦ PB New Member

το ενυδρειο ειναι απο τα καρφουρ;

10. karalioman

karalioman PB New Member

όχι φίλε μου. είναι αν θυμάμαι καλά με 5-7 πόντους γυαλί...όχι με 3 που έχουνε στα . είμαι κατά αυτών των ενυδρείων. ακούστηκαν πολλά χαζά. καλύτερα να δόσεις κάτι παραπάνω πάρα να μαζεύεις κουβάδες μέσα από το σπίτι. την πάτησα και το ξέρω καλά τη είναι να σου ραγιζ ενυδρείο

11. karalioman

karalioman PB New Member

δεν μου είπες ...
    είναι φετινά αυτά η τα έχεις σαν ζευγάρια. με ενδιαφέρει να κάνω ζευγάρια. ας πούμε κλοστερ ζευγάρι- ένα κίτρινα με μαύρο καπέλο με ένα ασπρόμαυρο χωρίς καπέλο η κίτρινη χωρίς καπέλο και το αντίστροφο
    και μαλινουα κίτρινο με λευκό φυσικά με χαρτιά σε αυτήν την κατηγορία.
    Πόσα ζευγάρια μπορείς να μου κάνεις?

12. karalioman

karalioman PB New Member

Καλησπέρα. Έχω ακούσει πολλά και απλά ενημερώνω
    Το ενυδρείο δεν είναι χτυπημένο ούτε έχει κάποιο πρόβλημα . μέχρι και το κουτί του έχω.
    Απλά δεν μου αρέσει η λέξη πώληση και είπα μήπως κανένας καναρινας θέλει να γίνει και ενυδρειόφιλος

13. karalioman

karalioman PB New Member

Μετά από ένα μικρό διάλυμα για τις καλοκαιρινές διακοπές ……μπαίνουμε ξανά στα λούκια τις δουλειάς και των χόμπι
    ισχύει η προσφορά

14. mathsdim

mathsdim PB New Member

καλησπερα , εμενα με ενδιαφερει το 80αρι ενυδρειο, αλλα δεν εχω καποια πουλια

Μοιραστείτε

Φόρτωση...