Ανησυχο cockatiel, έχει κάτι ή θέλει την προσοχή μας

Συζήτηση με θέμα Ανησυχο cockatiel, έχει κάτι ή θέλει την προσοχή μας, που ξεκίνησε από cockoricos, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 2 Μαϊ 2009.

1. cockoricos

cockoricos PB New Member

παιδιά γεια σασ κ πάλι!θα θελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την συμπεριφορά του κοκατιλ μου. εδώ κ 3 μέρες συνέχειά κράζει σαν να μας φωνάζει κοντά του κ μου φαίνεται πολύ ανχωμενος...του πέφτουνε κ λίγα πουπουλακια... είναι λογικό? μήπως έχει κάτι κ δεν το καταλαβαίνω η' το κάνει για αν τραβήξει την προσοχή μας?

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εαν ειχε συνηθισει στη διαρκη παρουσια σας και ξαφνικα μενει αρκετα μονος του τοτε ειναι λογικο να φωναζει και να σας ψαχνει. Τα φτερα του πεφτουνε η τα τραβαει και τα βγαζει?

3. cockoricos

cockoricos PB New Member

Μακάρι να είναι αυτό... Πάντως η διάθεση του και το κέφι του δεν τα έχει χάσει...Δεν τα τραβάει, του πέφτουνε. Λες να είναι κάτι???:confused:

4. cockoricos

cockoricos PB New Member

ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΦΟΡΑΣ ΚΟΚΑΤΙΛ!

παΐδια είχα ξαναγράψει τις προάλλες για το κοκατιλ μου κ την αλλαγή της συμπεριφοράς του.κ σήμερα το πρωί συνεχίστηκε το κράξιμο αν κ όταν τον άλλαζα θέση κ τον έφερα κοντά μου σταματούσε! ρώτησα κ μια κτηνίατρο κ μου είπε οτι κ λόγω τησ πτεροροιας που περνάει κ έχει νεύρα!τι να πω.. δεν ξερω τι να κανω για να αλλάξει αυτο το κάλεσμά που κάνει! πάντα με κόσμο είναι κ δεν αισθάνεται μοναξιά...κ κάτι άλλο ειναι εποχή της αναπαραγωγής:cool:?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...