Αναπαραγωγή ROSELLA

Συζήτηση με θέμα Αναπαραγωγή ROSELLA, που ξεκίνησε από dkard, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 6 Σεπ 2007.

1. dkard

dkard PB New Member

Έχω δύο παπαγάλους roselles εδώ και 4 χρόνια, ένα θηλυκό και ένα αρσενικό αλλά δεν έχουν κάνει αυγά. Δεν ξέρω γιατί και ταυτόχρονα και στο pet shop που ρώτησα δεν πήρα ικανοποιητική απάντηση. Τι γίνεται ρε παιδιά.

2. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

--Είναι και τα δύο -αρσενικά-(λέω εγώ τώρα).

3. niktaoys

niktaoys PB New Member

Μήπως είναι σαν κάποιους παπαγάλους που ενηλικιώνονται μετά τα 5 χρόνια?

4. Lazaridis Giannis

Lazaridis Giannis PB New Member

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΡΟΖΕΛΕΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΖΕΥΓΑΡΩΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ 1 ΕΤΟΣ.ΑΝ ΘΕΣ ΜΑΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟ ΡΟΖΕΛΑ ΕΧΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΘΥΛΗΚΑ.

5. dkard

dkard PB New Member

Είναι αρσενικό και θηλυκό όπως μου είπαν όταν τα αγόρασα. Το ένα έχει έντονα χρώματα κα το άλλο έχει τα ίδια χρώματα αλλά σε παλ αποχρώσεις πράγμα που είναι χαρακτηριστικό των θηλυκών. Συνεπώς αλλού είναι το πρόβλημα. Ρε συ, μήπως δεν είναι πολύ αρσενικός αυτός. Θα στείλω φωτό να δείτε απιστοι Θωμάδες.

6. Lazaridis Giannis

Lazaridis Giannis PB New Member

Τουλαχιστον ρε φιλε ακομα και να ηταν ασπορος ο αρσενικος θα εβρισκες αυγα.εσυ ουτε αυτα δεν βρισκεις.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...