Αναπαραγωγή African Grey Zako

1. medfun

medfun PB New Member

Δημοσίευση νέου Άρθρου: Αναπαραγωγη African Grey Zako.

Διαβάστε τη συνέχεια του Άρθρου εδώ: Αναπαραγωγη African Grey Zako

2. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Το Άρθρο Αναπαραγωγή African Grey Zako έχει ενημερωθεί.

Το άρθρο είναι μετάφραση στη μετάφραση από την αγγλική στη βουλγαρική γλώσσα και στη συνέχεια στα ελληνικά. Η δημοσίευση του έγινε αρχικά από τον medfun στο φόρουμ. Δυστυχώς, η μετάφραση του άρθρου στα ελληνικά είχε γίνει με τη χρήση αυτόματου μεταφραστή και ήταν πολύ δύσκολο να αναγνωστεί.

Κατά τη μεταφορά του στην ενότητα των άρθρων, η πρώτη σκέψη μου ήταν να το διαγράψω μιας και η ποιότητά υποβαθμιζόταν πολύ λόγω της αυτόματης μετάφρασης και έτσι δεν είχε τις προδιαγραφές που απαιτούνται για τη δημοσίευση άρθρων σε αυτήν την ενότητα. Παρατήρησα όμως ότι παρόλα αυτά περιέχει ενδιαφέρουσες πληροφορίες.

Έτσι, το έγραψα εξαρχής με βάση την ήδη υπάρχουσα ελληνική μετάφραση διαμορφώνοντας το κείμενο όσο καλύτερα μου επέτρεπαν οι συνθήκες. Πρέπει λοιπόν να αναφέρω ότι ίσως να υπάρχουν κάποια λάθη σε αυτή την τελική έκδοση, με βάση το αρχικό κείμενο. Δυστυχώς, δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά αν υπάρχουν και ποια είναι, μιας και δεν έχω το πρωτότυπο κείμενο στα χέρια μου.

Παρόλα αυτά, είναι ένα άρθρο που αξίζει να διαβάσετε και γιατί όχι να γίνει αφορμή για ενδιαφέρουσες συζητήσεις.

Δείτε το Άρθρο ενημερωμένο...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...