Παρουσίαση Αναπαραγωγή καναρινιών χρώματος 2015

Συζήτηση με θέμα Αναπαραγωγή καναρινιών χρώματος 2015, που ξεκίνησε από mgerom, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 22 Ιαν 2015.

1. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Τα πρώτα πουλάκια για το 2015
    και εδώ η πρώτη 5άδα.

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Καλη αρχη και καλη συνχεια Μακη!:thumbsup: Τι χρωματος ειναι? Διεκρινα κι ενα λουτινο/αλμπινο?

3. mgerom

Ευχαριστώ ! Σατινε κίτρινο μωσαικό είναι τα κοκκινομάτικα . Υπάρχουν και Τοπάζιο αλλά μεγαλώνει και το ΜΑΥΡΟ το Cobalt Κίτρινο.

4. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

Καλή συνέχεια Μάκη, έβαλες και κοβάλτια φέτος ε?

5. mgerom

Δυο ζευγαράκια είναι Γιώργο . Δεν έχω πολλές απαιτήσεις, αλλά να δούμε πώς θα εξεληχθεί :)

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Καλή αρχή κύριε Μάκη! Να χαίρεστε τα πρώτα μωρά! Το μαυράκι το υιοθετημένο ξέρουμε τι γονείς έχει?? :p

7. mgerom

Υιοθετημένο δεν είναι το ΜΑΥΡΑΚΙ ,είναι το ΣΑΤΙΝΕ που είναι στην φωλιά των ΚΟΒΑΛΤΙΩΝ. Είναι ένα απο τα τρία αυγά που βρήκα μέσα στην μεγάλη κλούβα πριν χωρίσω τα ζευγάρια. Είπα να τα κρατήσω , και μετά απο μερικές εβδομάδες τα έβαλα στην πρώτη κανάρα που "έκατσε" . Κατα σύμπτωση ήταν το κοβάλτιο . Οπως βλέπεις εξελίσσεται και αυτό μια χαρά , παρ' ότι χρωματικά είναι η μέρα με την νυχτα. :)

8. patilas

patilas PB Member

Εύχομαι πολλά περισσότερα και όλα να πάνε καλά.. Εγώ γκρεμιζω το σαλόνι τελικά πώω όσο εμείς περιμένουμε εσείς έχετε..

9. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Καλή σαιζόν κ. Μάκη, καλύτερη από ποτέ!

10. FlyHigh

FlyHigh PB New Member

Καλή αρχή και με το καλό στο κλαρί

11. ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΛΦ

ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΛΦ PB New Member

Καλη αρχη ευχομαι οτι καλυτερο για φετος

12. mgerom

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές και αντεύχομαι, καλή αναπαραγωγική χρονιά.

13. alicedros

alicedros PB Supporter

Τι τυχερό το σατινούλι! Αααααχχχ κι έχω αδυναμία στα σατινέ! Έχω και μια ευαισθησία με τις υιοθεσίες! Και είναι ένα κουκλί! Ξέρετε ότι αυτό το πουλάκι σας είναι η αδυναμία μου! :p

Κίτρινο Σατινέ συγκεκριμένα?

14. mgerom

Σατινέ Κίτρινο Μωσαϊκού.

15. alicedros

alicedros PB Supporter

[​IMG] Ερωτεύτηκα! :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Θα μπορούσα να γίνω η νονά του?? :D

16. mgerom

Θα περιμένεις να γίνει 40 ημερών πρώτα, δηλαδή σ' ένα μήνα απο σήμερα. :thumbsup: Κρατάς τα πρωτία !

17. patilas

patilas PB Member

Ώραιο πουλί.. Μας κακομαθενεται κύριε μακη και μετά τα δικά μας μας ξυνιζουν χαχα.. Λίγα χρόνια υπομονή..

18. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

Μακη τα 3 αυγα που αναφερεις παραπανω ποσες μερες εμειναν ακλωσσητα πριν τα βαλεις στην καναρα?

19. gianniskilkis

gianniskilkis PB New Member

Ως συνήθως ο κ. Μάκης μας χόρτασε νωρίς νωρίς φωτος ... καλή συνέχεια .

20. mgerom

Προσέξτε την διαφορά μέσα σε 2-3 24 ωρα !

Μοιραστείτε

Φόρτωση...