Αναζήτηση ήχων καναρινιών για φωνητική εκπαίδευση

Συζήτηση με θέμα Αναζήτηση ήχων καναρινιών για φωνητική εκπαίδευση, που ξεκίνησε από misiom91, στο Forum 'Εκθέσεις - Διαγωνισμοί - Σεμινάρια' του PetBirds, 28 Μαρ 2008.

1. misiom91

misiom91 PB New Member

Φίλοι μου θα ήθελα αν γίνεται να παραθέσετε κάποιους ήχους καναρινιών ώστε να τους χρησιμοποιήσω για την ανάπτυξη των φωνητικών ικανοτήτων των αρσενικών νεοσσών του θείου μου.:)

2. jonny812

jonny812 PB New Member

Πες μας τι είδος καναρίνια θέλεις να εκπαιδεύσεις .

3. misiom91

misiom91 PB New Member

Κοινά καναρίνια Ολλανδίας.

4. jonny812

jonny812 PB New Member

Φίλε μου δεν ξέρω αν βάζοντας τα καναρίνια αυτά να ακούνε κάποιους ήχους θα μπορέσουν να βελτιωθούνε ,και να πάρουν φωνές από άλλες ράτσες .Απλώς θα συναγωνίζονται το σιντι και θα κελαϊδάνε περισσότερο.
    Πάντως μπορείς να τα έχεις κάποιους ήχους για να τα ξεσηκώνουν και να κελαίδανε ,αν και προσωπικά δεν το πρωτιμώ.Και ακόμη και ένα ραδιοφωνάκι να τα έχεις και να παίζει μουσική αυτά θα κελαϊδάνε και πάλι.
    Φιλικά Γιάννης

5. Λέλος

Λέλος Banned

Κατά προτίμηση βάζε κλασσική μουσική με πολύ πιάνο θα δεις άμεσα αποτελέσματα και μάλιστα πολύ μελωδία με πολλά γυρίσματα, πετυχημένη συνταγή

6. aggel

aggel PB New Member

:)misiom91 και εγω σου προτεινω κλασικη μουσικη . ειχα ενα λουγαρο και το καναρινι μου και τους ειχα βαλει κλασικη μουσικη να ακουσουν και την επομενη μερα κελαϊδουσαν καλυτερα, αλλα και αλλη μουσικη να βαλεις αυτα κελαϊδουν!

7. evaluieva

evaluieva PB Member

χρησιμα ολα αυτα βρε παιδια ,
    αλλα καλυτερα να τα λεγατε εδω...
    https://petbirds.gr/forums/pb-bug-reports-Ερωτήσεις-Προτάσεις.30/
    για να τα δουν περισσοτεροι :)

επιπλεον στο τμημα
    Media, Video, Ήχοι, Φωτογραφίες Πουλιών
    εχει πολλους ηχους πουλιων
    [κ εγω εχω βαλει αρκετους :)]

Μοιραστείτε

Φόρτωση...