Αναγνώριση στοιχείων δακτυλιδιού καναρινιού

Συζήτηση με θέμα Αναγνώριση στοιχείων δακτυλιδιού καναρινιού, που ξεκίνησε από apollong1, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 1 Νοε 2015.

1. apollong1

apollong1 PB New Member

λοιπον γραφη...NLO μετα 225 μετα 48μετα29 καθετα μετα 11 και μετα 067 κλειστου τυπου

Συνημμένα Αρχεία:

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

3. apollong1

apollong1 PB New Member

φιλέ το έχω διάβαση δεν βλέπω κάτι το όποιο είναι το ίδιο με αφτα του δαχτυλίδιου μου:(

4. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω στοιχεία για το NLO καθώς και το ασημί ως χρώμα δαχτυλιδιού όπως διαπίστωσες δεν υπάρχει στην "παλέτα" χρωμάτων δακτυλιδιών της Παγκόσμιας Ορνιθολογικής Συνομοσπονδίας στην οποία ανήκει και η COM Hellas. και σίγουρα δεν είναι από την Ελλάδα
    Αν είναι NL ή NL-H ή NL-S ίσως κάτι μπορέσω να βρω... NLO όμως δεν έχω και προσωπικά θέλω και τη βοήθεια των υπολοίπων για να βρεθεί η άκρη.
    Το 11 υποθέτω πως είναι η χρονιά που γεννήθηκε, το 67 ο αύξων αριθμός του πουλιού... το 225 ο αριθμός εκτροφέα.... όλα τα παραπάνω με σχετική ανασφάλεια...
    Αν κάποιος φυσικά μπορεί να βοηθήσει περισσότερο να το κάνει.... θα βοηθήσει όχι μόνο εσένα αλλά και μένα.

5. apollong1

apollong1 PB New Member

το μόνο που ήθελα είναι ι χρονολογία αν είναι του 11 είναι μια χαρά κάνη για ζευγαρώμα…σε ευχάριστο να είσαι καλλα:thumbsup::)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...