Αναγνωριση χρωματος σε δαχτυλιδι απο lovebirds

Συζήτηση με θέμα Αναγνωριση χρωματος σε δαχτυλιδι απο lovebirds, που ξεκίνησε από vasilisgk, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 5 Απρ 2009.

1. vasilisgk

vasilisgk PB New Member

καλο απογευμα σε ολους...το ηθελα απο καιρο και μετα απο σκεψη κ αρκετα αρθρα που διαβασα εδω εγινε.χθες απεκτησα δυο Lovebirds και με εχουν ξετρελανει:D.
    τα πηρα σαν ζευγαρι αλλα βεβαια ξερω οτι δεν ειναι σιγουρο οτι ειναι αρσενικο και θηλυκο,δεν με πειραζει και αν δεν ειναι.μεχρι τωρα τα πανε πολυ καλα μεταξυ τους βεβαια.
    ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου πει το ετος γεννησης απο το χρωμα των δακτυλιδιων που φορανε.το ενα ειναι μπλε και το αλλο ασημι.το μπλε νομιζω σημαινει 2008 αλλα δεν ειμαι σιγουρος...

2. vasilisgk

vasilisgk PB New Member

τελικα μεσω της αναζητησης ειδα οτι ασημι δαχτυλιδι δεν δηλωνει συγκεκριμενο ετος αρα θα πρεπει να δω τι γραφει πανω...για την ωρα αυτο το ξεχναμε.:)
    βαζω κ καποιες φωτος για να ακουσω γνωμες και για το μεγεθος του κλουβιου γιατι μου φαινεται καπως μικρο για δυο Lovebirds.τι λετε?

τους εβαλα προχειρα καποια παιχνιδια απο καλαμακια και μανταλακια και τα οποια τα εχουν τσακισει:eek:

3. vasilisgk

vasilisgk PB New Member

και καποιες φωτος που βγηκαν με δυσκολια

Συνημμένα Αρχεία:

4. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Να σου ζήσουν οι νέοι σου συγκάτοικοι!

Ναι το κλουβί δείχνει μικρό.Χρειάζονται ενα μεγαλύτερο νομιζω!

Αν εχεις τη δυνατότητα και τον χώρο αγορασε τους ένα μεγαλύτερο και γεμισέ το με ασφαλή παιχνίδια!

Το μπλέ είναι όντως δαχτυλίδι του 2008. Γραψε και τα στοιχεία απο το ασημι δαχτυλίδι και βλεπουμε!

5. mariah

mariah PB Member

Μοιραστείτε

Φόρτωση...