Ανήσυχο καναρίνι σε καινούριο κλουβί

Συζήτηση με θέμα Ανήσυχο καναρίνι σε καινούριο κλουβί, που ξεκίνησε από natali, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 29 Μαϊ 2009.

1. natali

natali PB New Member

λοιπον παιδια..εχω ενα καναρινι το οποιο το εχω βαλει σε ενα καινουριο κλουβι(ειναι πολυ ωραιο)...αλλα για καποιον λογο εχει ψιλοτρελαθει το καναρινι μου...s o s...:eek: παει πανω κατω συνεχεια,χωρις λογο...τι να κανω???:confused:

2. melagio80

melagio80 PB Member

Περιμενε και θα ηρεμισει!
    Ολοκληρη μετακομιση εκανε!

3. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ποσο καιρο το εχεις στο κενουργιο κλουβι???και τι τυπου ειναι το κλουβι???και τι τυπου ηταν το προϊγουμενο...

4. natali

natali PB New Member

το εχω4 με 5 μερες...και τι εννοεις τι τυπου ειναι?

5. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Λογικό είναι να είναι φοβισμένο. Μόνο και μόνο που το έπιασες για να το βάλεις στο καινούργιο κλουβί είναι ένα μεγάλο στρες για το πουλάκι. Συν η αλλαγή χώρου (το καινούργιο κλουβί). Θέλει μερικές μέρες να ηρεμήσει και να προσαρμοστεί.

6. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

τι σχημα εχει?στρογγυλο,ορθογωνιο?

7. natali

natali PB New Member

και τα 2 ορθογωνια ειναι...

8. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Natali προφανώς κάτι το ενοχλεί! Αν ήταν ήρεμο πριν και τώρα πολύ ανήσυχο, το φοβίζει κάτι στο περιβάλλον του! Εννοείς σήμερα μόλις του άλλαξες κλουβί; Μήπως είναι αυτός ο λόγος? Ίσως θα έπρεπε για λίγες μέρες να έχει απλώς οπτική επαφή μαζί του, να το συνηθίσει, να μην το φοβάται και μετά να το μεταφέρεις! Ο χώρος του, η τροφή, το νερό είναι τα συνηθισμένα του?

9. natali

natali PB New Member

ναι ρε παιδια αλλα 4 μερες και να μην εχει ησυχασει???

10. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

τοτε θα συνηθησει...τα ορθογωνια εινα μαι χαρα για καραρινακια...αν ηταν στογγυλο θα ειχαμε προβλημα...

11. natali

natali PB New Member

οκ περιπου σε ποσες μερες λετε να συνηθισει???

12. lampiros

lampiros PB New Member

εαν το προηγουμενο κλουβι ηταν μικροτερο τοτε λογικα παει πανω κατω διοτι ισως βρηκε περισσοτερο χωρο και το χαιρεται

13. natali

natali PB New Member

ειναι λιγο μεγαλητερο αλλα δεν νομιζω να το χαιρεται ιδιαιτερος...

14. natali

natali PB New Member

ναι απο αυτα π ετρωγε κ πριν το διν...δν νομζω να τ κανει γ αυτο...

15. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

mήπως κατι τον ενοχλει?κατι το φοβιζει?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...