Αλεξανδρινός Παπαγάλος (Psittacula eypatria)

1. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

Νέο Άρθρο από Greek yorkshire με τίτλο: Αλεξανδρινός Παπαγάλος - Alexandrine Parakeet

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο εδώ...

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 17 Αυγ 2016
  2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Παλια οταν ερχοντουσαν παρα πολλα ringneck (απο τα αγρια) εξω απο το σπιτι μου υπηρχαν και αλεξανδρινοι...οι οποιο κραζουν παρα πολυ δυνατα...και το χαρακτηριστικο τους θυμαμαι οτι ειχαν ροζ σημεια σ ολο τους το σωμα!αλλα πλεον δεν εχω ξαναδει τετοιους!μονο ringneck!

3. panosg

panosg PB New Member

Ωραιο βιντεο

Καλησπερα!Το ειδα το βιντεο Δημητρη και ηταν πολυ ωραιο και αστειο! Ηθελα να ρωτησω για την τιμη ενος αλεξανδρινου.Εχω εναν φιλο ο οποιος ειχε οταν ηταν μικρος πολλους παπαγαλους.Ακομα και κακατουα.Μου εχει πει πως ο αλεξανδρινος εχει γυρω στα 150-200 ευρω.Ποσο θα μου παει αν τον αγορασω μωρο(να τον τα'ι'ζει ο γιος μου στο χερι);Εχετε καμια ιδεα;Ευχαριστω;)):D

4. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Έχεις ανοίξει ήδη ένα θέμα σχετικά με αυτά που ρωτάς. Η απάντηση του Ανέστη έχει μεταφερθεί εκεί. :) https://petbirds.gr/threads/Πένθος-αγορά-αλεξανδρινού-παπαγάλου.11309/

Τελευταία επεξεργασία: 13 Ιουλ 2016
  5. medfun

medfun PB New Member

Καλημέρα σας από Σόφια Βουλγαρία εδώ οι αλεξανδρινοί αλλά και οι μικροί αλεξανδρινοί είναι πολύ διαδεδομένοι οι τιμές ξεκινάμε από 150-300 λέβα για μικρούς αλεξανδρινούς που είναι πολύ πιο εντυπωσιακοί από τον απλό πράσινο αλεξανδρινό υπάρχει σε πράσινο, μπλε, άσπρο και κίτρινο, το άσπρο είναι και το πιο ακριβό σαν πιο σπάνιο ο μεγάλος αλεξανδρινός αυτός που είναι στο βίντεο κυμαίνεται από 200 εύρο και επάνω από εκτροφέα. Δεν πωλείτε πολύ εδώ σας έχω ένα λινό για να δείτε τα χρώματα τους :

κάνουν παρά πολύ φασαρία να ξέρετε... αλλά είναι υπέροχα πουλιά.
    Σε ότι άφορα τα Ζακό ξεκινάνε από 750- 800 ευρώ τα Κωκύτου 1200 ευρώ ξεκινάμε πάλι από εκτροφείο με το χέρι σας δίνω και εδώ λινκ στα αγγλικά του εκτροφείου:

τις τελευταίες 2 εβδομάδες έχω φάει απίστευτες ώρες σε sites και φόρουμ για παπαγάλους γιατί ενδιαφέρομαι προσωπικά να αγοράσω ένα μεγάλο παπαγάλο ήμουν μεταξύ βασιλικού αυστραλιανού παπαγάλου kingparrot(Alisterus scapularis) και Ζακό (Africangrey) . ελπίζω να σας είναι χρήσιμα!

καλή ημέρα σε όλους σας.
    Παναγιώτης

6. arisvoug

arisvoug PB New Member

Τρομερός παπαγάλος είναι ο Αλεξανδρινός!ΜΠΡΑΒΟ για το άρθρο!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...