Αηδονι mp3

Συζήτηση με θέμα Αηδονι mp3, που ξεκίνησε από evaluieva, στο Forum 'Φωνές Πουλιών, Βίντεο, Φωτο' του PetBirds, 30 Μαρ 2008.

1. evaluieva

evaluieva PB Member

Αηδονι mp3 καλη ακροαση :D

Συνημμένα Αρχεία:

2. Πολυ ωραια μπραβο ! Οπου να ' ναι θα μου΄ ρθουν παλι στη γειτονια , ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ

3. evaluieva

evaluieva PB Member

...παιδια :D !

:Dειχα την ευτυχια να βρω 105 ΜΒ με ηχους πουλιων!

4. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Ευα μου σε ευχαριστώ για τα υπέροχα ακούσματα! Είναι γνωστή η αδυναμία που έχω στο αηδόνι!Πραγματικά με ταξίδεψες...

Να προσθέσω απλά και μόνο ενημερωτικά οτι ο πρώτος ήχος προέρχεται από Τσιχλαηδόνι, ένα πουλί της Β. και Κεντρικής Ευρώπης που ειναι περαστικό από την χώρα μας κατά τους Ανοιξιάτικους μήνες, μοιάζει αρκετά με το κοινό Ελληνικό αηδόνι ,εχει λίγο πιό μουντά χρώματα, και φωλιάζει και αναπαράγεται σε δάση, πάρκα, ρεματιές και πυκνούς θάμνους!

5. evaluieva

evaluieva PB Member

τι αυτι εχεις κοριτσι μου!
    μπραβο που τα ξεχωριζεις!:D
    μακαρι κ γω ,να μπορω καποτε!

6. VASILIS_2005

VASILIS_2005 PB New Member

Μαλλον το καταλαβε απο το ονομα του αρχειου mp3 και οχι απτο ακουσμα. οπωσ και να χει τα συγχαρητηρια μου μαζι με την εκπληξη μου, σηνηθως οι γυναικες δεν καταλαβαινουν αυτο το χομπι.

7. evaluieva

evaluieva PB Member

χαχα μαλλον:p
    εγω παντως θα θελα να τα ξεχωριζω με το αυτι!:D
    αν μπορουσα κ να καταλαβω τι λενε τα ...ζωα
    θα ημουν απολυτως ευτυχισμενη!:)

8. giazla

giazla PB New Member

Ευχαριστώ πολύ.

9. Yasmin

Yasmin PB Member

Ο καθηγητής Ορνιθολογίας στο τμήμα μου έχει ένα κασετοφωνάκι με καμιά 400αριά ήχους πουλιών και τους ξεχωρίζει όλους!:eek:

10. gklavasj

gklavasj PB New Member

Γιασου BILL πεςμου απο πιο μερος της βεροιας εισαι.Εγω μπορει να μενω στη Ροδο αλλα εχω φαει 27 χρονια στο πλατανο Ημαθιας πιστευω να ξερεις που ειναι αυτο το χωριο...

11. bigpap

bigpap PB New Member

φοβερο ευχαριστω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...