Αγορασα χθες ενα καναρινι, πρεπει να προσεξω κατι;

Συζήτηση με θέμα Αγορασα χθες ενα καναρινι, πρεπει να προσεξω κατι;, που ξεκίνησε από teo24, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 21 Δεκ 2008.

1. teo24

teo24 PB New Member

Καλημερα,αγορασα χθες ενα καναρινι θυληκο ασπρο με πολυ πολυ λιγο κοκκινο στα φτερα και γυρω απ΄τα ματια,πανεμορφο!Δυστηχως δεν εχει δαχτυλιδι και δεν ξερω ν'ανεβασω φωτο,τι καναρινακι να ειναι?Σωματικα ειναι μικρο και κανει και κατι φωνουλες βραχνες.Το εχω σε αλλο κλουβι απ'τον αρσενικο και κανουν και τα δυο σαν τρελα,πρεπει να προσεξω κατι?Τρωει και με το παραπανω,του εβαλα και ψειροσκονη κατω απ τα φτερα γιατι ηταν με αλλα 10 μαζι και θα θελλα να ξερω μηπως θα πρεπε να τιποτα αλλα μετρα.:)

2. boot

boot PB New Member

3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

4. teo24

teo24 PB New Member

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.Πολλα δεν τα γνωριζα και πρεπει να τα εφαρμοσω.

5. Serinia

Serinia PB New Member

Θα τολμησω να σου πω , οτι το καναρινακι σου ειναι ενα θηλυκο Μοσαικ .Μονο απο την περιγραφη τολμω να σου το πω αυτο..Να το χαιρεσε.

6. teo24

teo24 PB New Member

Ευχαριστω πολυ Serinia.Αυτο ειναι καλο η κακο,που ειναι θυληκο Μοσαικ?Επειδη ειπες ''Θα τολμησω να σου πω , οτι το καναρινακι σου ειναι ενα θηλυκο Μοσαικ ''.Συγνωμη αν το καταλαβα λαθος.

7. lizard

lizard PB Member Article Writer

Δεν ειναι κακο ισα ισα που ειναι μια χαρα το μοσαικ ειναι ρατσα καναρινιων οπως ολα τα αλλα καναρινια.Λογικα θα ειναι σαν και αυτο ε;

Συνημμένα Αρχεία:

8. teo24

teo24 PB New Member

Οχι, ακριβως.ειναι πιο λευκο και το κοκκινο ειναι πιο λιγο,ειδικα στο προσωπο εχει ισα ισα 2 γραμμουλες στην πισω ακρη του ματιου.:)

9. Serinia

Serinia PB New Member

Δεν ειναι καθολου κακο teo24 ισα ισα που ειναι πολυ καλα πουλια.
    Αρη , αυτο που ανεβασες ειναι αρσενικο καλε μου.Ο φιλος μας , μιλαει για λιγο κοκκινο.

Μαλλον σαν το δικο μου θα μοιαζει , ετσι teo24?

Συνημμένα Αρχεία:

10. teo24

teo24 PB New Member

Aυτο ειναι σαν να βλεπω το δικο μου.Ακριβως αυτο ειναι.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...