Αγορά cockatiel εδώ και 4 ημέρες και δεν τρώει

Συζήτηση με θέμα Αγορά cockatiel εδώ και 4 ημέρες και δεν τρώει, που ξεκίνησε από paulpaul, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 2 Δεκ 2014.

1. paulpaul

paulpaul PB New Member

Έχω αγοράσει ένα cockatiel εδώ και 4 ημέρες και δεν τρώει παρα μόνο όταν του πάω την ταίστρα στο ράμφος κανα 3 φορές την ημέρα απο ένα σπόρο.Τι να κάνω για να φάει

Υ.Γ Το αγόρασα άγριο απο πετ σοπ

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

H διαθεση του πουλιου πως ειναι? Καθεται φουσκωμενο, κοιμαται? Ελπιζω να το εβαλες εξαρχης σε αλλον χωρο απο τα πουλια σου.

3. paulpaul

paulpaul PB New Member

η διαθεση του ειναι καλη μου φαινεται,την περισσότερη ωρα κάθεται φουσκομένο και κοιμαται,δεν εχω αλλα πουλιά επεισης γυρναει το κεφαλι του προσ τα δεξια και αριστερα σαν να χορευει

4. Φοίβος

Πως λες οτι εχει καλη διαθεση αφου λες συγχρονως οτι την περισσοτερη ωρα ειναι φουσκωμενο και κοιμαται? Διαλεξε ενα γιατρο, κατα προτιμηση απο τη λιστα αυτη Πτηνίατροι, Ειδικευμένοι στα Πτηνά Κτηνίατροι | Σελίδα 3 | PetBirds και πηγαινε το να το δει. Το πουλακι που πηρες μαλλον ηταν ηδη αρρωστο ή εκδηλωσε καποια ασθενεια που εκρυβε απο το στρες της αλλαγης περιβαλλοντος.

5. paulpaul

paulpaul PB New Member

σημερα ειναι μια χαρα,τρωει και ειναι μαλιστα πολυ δραστιριος και κελαιδαει και εφαγε απο το χερι μου

6. gianniskid

gianniskid PB New Member

Θα πρεπει να πηγαινουμε τα πουλια σεπτηνιατρο αφου βεβαιωθουμε οτι εχουν κατι.τις πρωτες μερες πως θα θα ειναι .στρεσαρισμενο.οσο το δυνατον λιγοτερη φασαρια

7. Φοίβος

Συμφωνω Γιαννη, αλλα αν δεν ειχε φαει 4 ημερες ποσο ακομη να περιμενεις? Ανα πασα στιγμη μπορει να πεσει ανασκελα και να μην προλαβεις ουτε την πορτα ν'ανοιξεις να το τρεξεις.

8. gianniskid

gianniskid PB New Member

Εισαι πολυ σωστος απλα το λεω γιανα μην πεταμε τα λευτα μας με την πρωτη αδιαθεσεια7 που μπορει να ειναι και φυσιολογικη

Μοιραστείτε

Φόρτωση...