Αγορά μεγαλύτερου είδους παπαγάλου

Συζήτηση με θέμα Αγορά μεγαλύτερου είδους παπαγάλου, που ξεκίνησε από arisvoug, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 24 Απρ 2009.

1. arisvoug

arisvoug PB New Member

Καλησπέρα σε όλους...Αυτό το καλοκαίρι σκέφτομαι σοβαρά να πάρω ενα μεγαλύτερο είδος παπαγάλου,και επιδεί σίγουρα θα μου είναι ποιό δύσκολο με ένα μεγαλύτερο είδος παπαγάλου θα ήθελα ότι βοήθεια μπωρείτε να μου δόσετε...Επίσης τι είδοι μου προτίνετε;:rolleyes:

2. kyriakos giorgas

kyriakos giorgas PB New Member

Κε Αρη και εγω οπως εσυ,ακομα ψαχνομαι,αναμεσα σε Αμαζον και ποιο πολυ σε Μακαο-Σεβερε-Ρεντ φροντιτ-Μπλου γκολντ-Μιλιτερι. 1/Τα πρωτα ειναι κουτσομπολικα-παρλαπιπες-ανησυχω θαλεγα πνευμα--λιγο νευρικα αλλα καλο μαλον πουλι και θελη κοινωνικοποιηση καλη!
    2/Το δευτερο αναλογα βεβαια πως μεγαλωσε-κοινωνικοποιηθηκε κλπ.Ειναι θαλεγα χαδιαρικα με τον ιδιοκτητητους-χαρουμενα-παιχνιδιαρικα-θελουν κοινωνικοποιηση πολυ-προσοχη στην ανατροφη-σταθεροτητα στην ζωητου!
    Αν ειμαι καπου λαθος να με διορθωσετε...
    (Αν δοθη απαντιση τωρα...γραφτεμου...χα χα χα χα)

3. arisvoug

arisvoug PB New Member

Ευχαριστώ και καληνύχτα...
    Εγώ πρωσοπικά σκέφτομαι ποιο πολύ για chestnut fronted,όμως δεν ξέρω ούτε τιμή και γενικά οχι πολά για αυτό το είδος(συμαντικό αμα είναι εχθρηκό με άλους παπαγάλους;;;),αμα ξερετε για αυτό το είδος ή για παρόμια είδοι πείτε μου!Ευχαριστώ εκ των πρωτέρον!

4. theo40gr

theo40gr PB New Member

στην ορθογραφια και στη συνταξη διακρινω καποια λαθακια:eek:

5. kyriakos giorgas

Δεν ξερω βεβαια τι ακρυβως σε ενδιαφερη απο εναν παπαγαλο!Αλλα θα σου πω οτι η ΣΕΒΕΡΑ(τσεσνατ φροντιτ) ειναι απο τους καλυτερους παπαγαλους που υπαρχουν:Εξυπνο-Ομηλιτικοτατο-Εκπαιδευσημο-Ομορφο-Χαδιαρικο...Θες κιαλα;;; δεν νομιζω να βρης τετεια σε αλλο πουλι..ειναι μια επιλογημου η Σεβερα!κγ.;))

6. kyriakos giorgas

ΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

7. kyriakos giorgas

Εχης βλεπω κοκατιλ;Αν παρης κιαλο παπαγαλο-οποιονδηποτε μαλλον θα τσακονοντε!Ρωτα τα αλλα μελη να σου πουν γ'αυτο ετσι;
    Αν ομως θες Σεβερα το κοιταμε κ μαζι,στηλεμου μηνυμα!κγ.:)

8. arisvoug

arisvoug PB New Member

Άμα σε ενδιαφέρεi βρήκα εκτροφείο στήν Ρόδο 12000 Ε άμα θές να σου πώ το συγγεκριμένω site.Αλλα ο παπαγάλος θα είναι ταισμένο στο χέρι και τα λοιπά..πιστεύω πως είναι καλή τιμή!

9. LEOPAS

LEOPAS PB New Member

Προτείνω ζακο , ομιλια αριστη , συν ηχους , φοβερος χαρακτηρας , πανεξυπνο πουλι , λιγοτερα εξοδα σε σχεση με μεγαλυτερους παπαγαλους - εξαιρεση αμαζονιου , κ.λ.π.

10. arisvoug

arisvoug PB New Member

Mήπως ξέρει κανείς περίπου πόσο κοστίζει ένα Ζάκο;

11. CLIT

CLIT PB New Member

Τα Ζακό από εκτροφείς έχουν 1000 - 1200 ευρώ, από pet 1300 - 1800.

12. arisvoug

arisvoug PB New Member

Mήπως ξέρει κανένας κάποιο καλό εκτροφείο;;;

13. zwitsas

zwitsas PB New Member

αυτο το εκτροφειο στα γιαννενα ο κυρ. δημητρησ 8α εχει ετοιμα ζακο σε κανα δυο μηνεσ

14. Sofia P

Sofia P Banned

ρε παιδιά τι μιλιταρι κ ρεντ-φροντ? αυτα κοστίζουν μια περιουσία κ είναι κ παράνομο να εισαχθούν στην ελλάδα και να διατηρούνται για κατοικίδια ζώα?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...