Αγορά κοκατίλ, μου λένε αλήθεια για την ηλικία του;

Συζήτηση με θέμα Αγορά κοκατίλ, μου λένε αλήθεια για την ηλικία του;, που ξεκίνησε από Μαιρη, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 5 Οκτ 2008.

1. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Πέρναγα απο ένα pet και ερωτεύθηκα ένα κοκατιλάκι. Ο πέτσοπας μου είπε ότι είναι 6 μηνών. Πως μπορώ να καταλάβω αν μου λέει αλήθεια για την ηλικία του πουλιού. Είναι άγριο μου είπε. Είναι εύκολο αν το πάρω να το εξημερώσω, αν ισχύει, η ηλικία που μου είπε; Παιδιά ρωτάω γιατί απο κοκατίλ δεν έχω ιδέα. :)

2. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Θα πρέπει να κοιτάξεις το δαχτυλίδι που έχει στο πόδι του για να δεις αν είναι χρονιάρικο:)

Ναι μια χαρά θα μπορέσεις να τον εκπαιδεύσεις, είναι μικρούλης σε ηλικία και θα μάθει εύκολα και γρήγορα. Μην ξεχνάμε ότι πουλί με πουλί διαφέρει;)

3. sophias

sophias PB New Member

δαχτυλίδι φοράει?αν ναι εύκολο να βρείς την ηλικία του!
    αν όχι...δύσκολο...

4. sophias

sophias PB New Member

Αναστασία,συγγνώμη,ποστάραμε σχεδόν μαζι:rolleyes:

5. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Σοφάκι δεν φοράει δαχτυλίδι...

6. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

Δύσκολα τα πράγματα τότε Μαίρη μου, δεν μπορείς να είσαι σίγουρη για την ηλικία του

Μην ζητάς συγνώμη, σιγά!;)

7. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ακατορθωτο δεν ειναι παντως! :D Ειναι σχετικα μικρο σε ηλικια. ;)

Οπως ειπε κι η Αναστασια εξαρταται απο το καθε πουλι. Οταν το πλησιαζες τι αντιδραση ειχε? Ενδιαφεροταν και πλησιαζε τα καγγελα η κολλουσε σε μια γωνια η αναστατωνοταν?

8. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Genika, mexrei tin proti pteroria ta Cockatilakia exoune mikra kitrina poupoulakia anamesa sta kanonika gri poupoula kai sixna kitrni oura (arsenika kai thilika)...diladi to xroma tous einai ligo mperdemeno.
    Kita tis fotografies: sti 1 kai 2 o Rikis mou einai 3 minon peripou...sti teleftea giro sta 6 minon...pernaei tin proti tou pteroria...tora einai kanoniko arseniko gkri kokatil xoriz katholou kitrino sti pati tou kai stin oura tou...
    To idio isxei kai gia White Face Kokatil.

An to kokatil pou eides einai lutino den ksero na sou po tin alithia :( Toulaxiston kita an exei katamayra matia...an exei kafe matia simenei oti einai parapano apo 3 xronia...

Συνημμένα Αρχεία:

9. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Ta mikra Cockatilakia mexri 3-4 minon exoune roze ramfos kai nyxakia...meta apo 6 mines arxizoun na grizaroun...tha megala poulia mporoune na exoune skouro gkri ramfos...

10. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Πωλίνα μου είναι μικροσκοπικός. Τα ματάκια του έιναι κατάμαυρα. Αλλά είναι κάτασπρος...

11. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Tote par'ton kai mi skeftese, oute timi, oute to filo tou oute tin ilikia tou! :D

12. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Ναι τον έχω ερωτευθεί! :p Αύριο πρωι πρωι με βλέπω να τρέχω:D

13. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Ανέστη δε μου έδινε σημασία έτρωγε συνέχεια σαν να μην ήμουνα εκεί...:D

14. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Kι αυτο καλο σημαδι ειναι! :D

15. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Η τιμή του ποια είναι Μαίρη;

16. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Σταύρο μου 50 ευρώ.

17. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

καλη αγορα τοτε και περιμενουμε και φωτο!:rolleyes:

18. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Εννοείται Φώτη μου!

19. Wind-sa

Wind-sa PB Member

Einai poli kali timi gia ena kataspro mikro kokatil... Kai 6-8 minon na einai tha mporesis na ton ksimerosis an tha asxolise kathe mera mazi tou!

Kali agora! ;)

20. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

πληθενουν τα κοκατιλ:D

Μοιραστείτε

Φόρτωση...