Αγορά αρσενικού καναρινιού

Συζήτηση με θέμα Αγορά αρσενικού καναρινιού, που ξεκίνησε από Σεθ, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 27 Ιουλ 2009.

1. Σεθ

Σεθ PB New Member

Καλησπέρα!
    Γνωρίζω οτι δεν είναι κατάλληλη η εποχή αυτή για αγορά καναρινιού λόγω της πτερόροιας και θα ήθελα να αποφύγω να πάρω καναρίνι απο pet shop λόγω των άθλιων συνθηκών που ζουν τα πουλιά εκεί και της έλειψης υγειεινής. Είναι ανάγκη όμως να το δωρίσω σε ένα κοριτσάκι που πρόσφατα ψόφησε το δικό της λόγω ηλικιάς μάλλον, γιατι το θυμάμαι πολλα χρόνια.
    Παρακολουθώ στις συζητήσεις εδώ, οτί η καλύτερη αγορα γίνεται από εκτροφέα. Θα ήθελα να ρωτήσω! Εκτροφείς είναι και αυτοι που βαζουν κατά καιρούς αγγελίες στην εφημερίδα;Kι αν όχι πως μπορώ να βρώ εκτροφέα στο Ηράκλειο της κρήτης;

2. chtsili

chtsili PB New Member

3. alexisX

alexisX PB New Member

οι συλλογοι πουλανε καναρινια η χαριζουν; γιατι εγω τοσο καιρο δεν εχω καταλαβει,εγω ξερω απο αυτα που εσεις λετε οτι οι εκτροφεις χαριζουν τα πουλακια ενω οι απατεωνες τα πετσοπ τα πουλανε

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Ολοι τα πουλανε.Ειτε εκτροφεις ειτε πετσοπ ειτε χομπιστες.Υπαρχουν ομως μερικοι που δεν σκεφτονται να βγαλουν χρηματα απο το χομπυ μας και τα χαριζουν.

Μερικοι τα πουλανε σε πολυυυ χαμηλες τιμες οχι για το κερδος αλλα ισα ισα για να βγαλουν τα εξοδα.

5. alexisX

alexisX PB New Member

οταν λεμε σε πολυυ χαμηλη τιμη τι εννοουμε;40 ευρω το απλο καναρινι;εμενα μου επιτεθηκαν καποιοι γιατι ρωτησαν ποσο πουλανε τα πουλια τους,επειδη ειναι υπερανω χρηματων,μου απαντησαν οτι τα χαριζουν,και εν τω μεταξυ κανουν εκθεσεις και βαζουν χορηγους πετσοπ ενω πριν τους βριζουν

Μοιραστείτε

Φόρτωση...