Ύπνος στα κάγκελα του κλουβιού

Συζήτηση με θέμα Ύπνος στα κάγκελα του κλουβιού, που ξεκίνησε από Θωμαις, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 2 Σεπ 2016.

1. Θωμαις

Θωμαις PB New Member

Γεια σας.Εχω παρατηρησει τον τελευταιο καιρο οτι το παπαγαλακι μου καθε βραδυ πριν κοιμηθει γαντζωνει τα ποδια του στο πλαι του κλουβιου και δαγκωνει με το ραμφος του την οροφη του και μενει ακινητο εκει για καμια ωρα(αν το περιεγραψα καλα και καταλαβατε:cool::D) .Τι μπορει να σημαινει αυτο;
    Ευχαριστω.:)

2. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Δεν είναι καθόλου ανησυχητικό. Είναι μια στάση ύπνου που παίρνουν πολύ παπαγάλοι. Έχω διαβάσει αρκετά θέματα στο φόρουμ όπου παπαγάλοι κοιμούνται κρεμασμένοι στα κάγκελα του κλουβιού.

3. Eleni pepper

Eleni pepper PB Member

Μηννν ανησυχειςςς καθολουυυ αλλα κοιμουνται και σαν νυχτεριδες χαχαχαχα αναποδα εμενα κοιμαται:D:D:D:D σε σταση σπαγκατου ενα ποδι πανω απο την κουνια κ ενα στα καγκελα:p:D

4. ilie mp

ilie mp Daily Active Member

Το μονο σπαστικο ειναι οι κουτσουλιες μετα εκτος κλουβιου :p
    Εμενα δεν το εκανε αυτο μονο οταν αρρωστησε κοιμοταν εκει και τωρα καμια φορα του εχει μεινει συνηθεια.

Παντως πολλοι παπαγαλοι κοιμουνται ετσι.
    Ισως λογο ανασφαλειας.

5. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Δηλαδή κοιμούνται πιασμένοι στα κάγκελα του κλουβιού?
    Ακόμη κι αν για μας αυτή η θέση μοιάζει άβολη?

6. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Κύριε Γιάννη πάρτε μια ιδέα από το θέμα της Ιωάννας melagio80 εδώ
    https://petbirds.gr/posts/341556/
    Οι παπαγάλοι συνηθίζουν να κοιμούνται έτσι.

7. Θωμαις

Θωμαις PB New Member

Ευχαριστω παιδια γιατι ανησυχησα!meh ...ναι η αληθεια ειναι οτι υπαρχει προβλημα με τις κουτσουλιες εκτος κλουβιου αλλα ενταξει χαλαλι του :p:D

Μοιραστείτε

Φόρτωση...