Έχω μια απορία ως προς το φύλο από τα παπαγαλάκια μου

Συζήτηση με θέμα Έχω μια απορία ως προς το φύλο από τα παπαγαλάκια μου, που ξεκίνησε από zafeiris_88, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 7 Οκτ 2009.

1. zafeiris_88

zafeiris_88 PB New Member

Γεια σας σε όλους είμαι καινούργιος εδώ στο site..
    Έχω παπαγαλάκια υποθετικά μου δώσανε ζευγάρι ήτανε μικρά όμως..
    Και στην πορεία ξέρω κι εγώ ότι το μπλε είναι αρσενικο σίγουρα έχει βαθυ γαλάζιο στο ράμφος
    αλλα υποθετικά το θηλυκό έχει ανοιχτό μπλε στο κατω μέρος και λίγο καφέ στο πάνω μέρος του ράμφους..δεν ξέρω αν είναι θηλυκό έχω την φωλια τουλαχιστον 4 μήνες αλλα τίποτα..ξέρει κάποιος να μου πει αν είναι θηλυκό η αρσενικό? είναι πανω από ενός έτους..

2. zafeiris_88

Γεια σας παιδιά έχω μια απορία ως προς το φύλλο από τα παπαγαλάκια μου . τα είχα πάρει από πετ σοπ και μου είχανε πει ότι ήταν ζευγάρι αλλά αποδείχτηκε ότι ήταν μικρά.. το μπλε παπαγαλάκι μου στο ράμφος του είναι σκούρο μπλε ενώ το κίτρινο στο κάτω μέρος του ράμφους είναι ανοιχτώ γαλάζιο ενώ το πάνω καφέ δεν ξέρω είναι τελικά θηλυκό η αρσενικό?? Έχω βάλει φωλιά πάνω από 5 μήνες αλλά τίποτα, μονο το κίτρινο μπαινοβγαίνει από στην φωλιά..

3. anatoly

anatoly PB Member

4. zafeiris_88

παιδια αυτεσ εχω τωρα ειναι βεβαια λιγο παιλιες πρεπι να τισ δειτε κ τισ 2

Συνημμένα Αρχεία:

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Ζευγαρακι ειναι και μαλιστα πολυ ομορφο.

Την φωλια καλυτερα να την αφαιρεσεις εφοσον βλεπεις οτι δεν πολυασχολουνται.

Ξεκινα σε λιγο καιρο διατροφικη προετοιμασια δινοντας αυγο,αυγοτροφη φρουτα,λαχανικα, σουπιοκοκαλο γκριτ και πολυβιταμινες(οσο λενε οι οδηγιες) και τον την Ανοιξη ξαναδοκιμασε να βαλεις φωλια.

6. zafeiris_88

xaxa

σε ευχαριστώ για την γνώμη σου .. χάρηκα πολύ τώρα...περιμένω κ άλλες γνώμες και πάλι σας ευχαριστώ πολύ

7. κ εγω ζευγαρακι λεω οτι ειναι

8. niva2gr

niva2gr PB New Member

Ναί,ζευγαράκι είναι, και μάλιστα πολύ όμορφο!

9. manos74

manos74 PB New Member

ειναι συγουρα ζευγαρι

10. zafeiris_88

αχ παιδιά χαίρομαι πολύ σας ευχαριστώ πολύ όλους

Μοιραστείτε

Φόρτωση...