Έχει δοκιμάσει κανείς την αυγοτροφή Easyyem;

Συζήτηση με θέμα Έχει δοκιμάσει κανείς την αυγοτροφή Easyyem;, που ξεκίνησε από Panos Timbrado, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 9 Απρ 2014.

1. Panos Timbrado

Panos Timbrado PB New Member

Βρήκα μια έτοιμη αυγοτροφη η οποία εχει την μεγαλύτερη περιεκτικοτητα σε πρωτεΐνη. την εχει δοκιμάσει κανείς η αν ξέρει κατι γιαυτην ?

Egg-Food for White Canaries - Easyyem-ecs

Egg_Food_Canaries_ml-001.jpg

Compound feed as complete feed for white canaries. Easyyem egg-food for white canaries especially suitable for all types of white canaries as a year-round product. The nutritional content is tailored exactly to the needs of white canaries and is enriched with Vitamin A.

Analysis: Protein 22.0%, fat content 8.0%, crude ash 3.8%, calcium 0.10%, phosphorus 0.04%, magnesium 0.13%

Composition: Bakery products, eggs and egg products (only dried albumen 5%), seeds.

Reccomended Use: 3 portions egg-food + 1 portion water + wait 5mins or moisten with germfeed, grated fruit/vegetables. During the breeding period, daily, otherwise provide freely 3 times per week.

2. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Η αυγοτροφή είναι αυτό που γράφει στην σύνθεσή της. Εσύ, χρειάζεσαι αυγοτροφή με 22% πρωτείνες, 8% λίπη και περίσσεια βιταμίνης Α ; Εχω την γνώμη οτι αυτό πρέπει να βαρύνει στην επιλογή σου. Οσον αφορά την φίρμα ,την μάρκα , έχει γίνει τελευταία γνωστή (1-2 χρόνια) στην χώρα μας με την αντιπροσώπευσή της απο Ελληνικό e-shop στην βόρειο Ελλάδα.

3. pe.di.

pe.di. PB New Member

Ξεκίνησα φέτος να χρησιμοποιώ αυτήν την εταιρεία(eggfood for
    canaries-όχι αυτή που έβαλες)ειδικά για την υψηλή περιεκτικότητα σε
    πρωτείνη για καναρίνια γιορκ.Μας τη σύστησε ο κος Quin,σε σεμινάριο
    αυτής της ράτσας.

4. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Δημήτρη για τις καρδερίνες κάνει ?

Την δοκίμασες ?

5. pe.di.

pe.di. PB New Member

Για τις καρδερίνες έχει άλλη η εταιρεία.
    Εγώ χρησιμοποιώ την ίδια με των γιορκ προσθέτοντας κι
    άλλα,π.χ.pinkies.

6. panosm

panosm PB New Member

Προσωπικη μου αποψη επειδη την χρησιμοποιω ειναι οτι ειναι αρκετα καλη,μεγαλο πλεονεκτημα για τους ποιο "βιαστικους" οτι δεν χρειαζεται προσθηκη ρασκ ή κουσκους απλα προσθετεις το νερο και σε 5 λεπτα ειναι ετοιμη προς καταναλωση.
    Επισης εχει αρκετα μεγαλο ποσοστο σε πρωτεινη κατι που δεν το εχουν ολες.

7. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Πόσο δύσκολο είναι για έναν Έλληνα επιχειρηματία να κάνει αυτό που κάνουν μικρομεσαίες εταιρίες του εξωτερικού ?
    Τι λείπει..τεχνογνωσία, χρήματα, διάθεση, επιχειρηματική αντίληψη, διορατικότητα ?..

8. georgallas

georgallas PB New Member

Αγαπητέ φίλε,
    Έχεις χρησιμοποιήση κάποια απο τα προιοντα αυτά;
    Πως τα αξιολογάς;
    Ευχαριστώ Γιώργος

9. Paianas

Όχι Γιώργο..χρησιμοποιώ για χρόνια τη Raggio
    [​IMG][​IMG]
    Έχω όμως την εντύπωση-αίσθηση ότι θα'ναι καλή και με καλή αποδοχή (θα προσπαθήσω να την βρω Αθήνα και θα γράψω εντυπώσεις, αν και θα με προλάβει ο ΑΒΑΤΟΝ).

10. Papadopoulos G

Papadopoulos G PB New Member

Εγώ που τη χρησιμοποιώ τη βρίσκω εξαιρετική και την τρώνε με πολύ όρεξη. Παιδιά ανεπιφύλακτα και τη στέλνουν και μέχρι το σπίτι σου.

11. Paianas

Γιώργο σε ποιά τιμή τη βρίσκεις ?

12. georgallas

georgallas PB New Member

Στην Κυπρο η κόκκινη είναι 8 εωρώ και 7 η άσπρη !,
    Αυτο που είναι πολυ ενδιαφέρον όμως σε αυτην την εταιρία είναι το προιόν immun το Broncho τα έχετε δοκιμάσει;
    Ευχαριστώ Γιώργος

13. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Μπορείτε να ρίξετε μια ματιά εδώ. Νομίζω είναι αντιπρόσωπος της εταιρείας στην Ελλάδα ή τουλάχιστο εγώ έτσι πιστεύω.

14. panosm

panosm PB New Member

Ναι αυτος ειναι ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα

15. Papadopoulos G

Papadopoulos G PB New Member

Ακριβώς από κει τις αγοράζω, με αποστολή στο χώρο σου. Για Κύπρο μίλα με το κατάστημα νομίζω πως στέλνει.

16. zoopolis

zoopolis PB New Member

Για Κύπρο υπάρχει αντιπρόσωπος εκεί στην Κύπρο ! οποιος θέλει μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας για περαιτέρω πληροφορίες

17. georgallas

georgallas PB New Member

καλησπερα, θελω να δω την σποτελεσματικοτιτα σκευασματων φυτικων προιντων της πιο πανω εταιριας ! ισως θα επρεπε να αποταθω σε " θεμα " που σφορα σκευάσματα για φυτικα προιντα! με ενδιαφερει πολυ αυτο το θεμα!ισως να ειναι η λυση για αντιμετωπιση αρρωστιων χωρις αντβιοσεις. Η easyyem εχει τετοια προιοντα π.χ broncho και immun!

18. Paianas

Το ίσως είναι πλεονασμός και δείχνει αμφιβολία ...Στην πραγματικότητα αυτή είναι η προληπτική λύση !
    Είτε είναι της Α η της Β εταιρίας, είτε (το καλύτερο) κομμένα από τους αγρούς...είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι και προλαμβάνουν και πολλές φορές θεραπεύουν !

19. georgallas

georgallas PB New Member

! μου δωσατε την απάντηση που ηθελα ευχαριστώ!
    Γιωργος !

Μοιραστείτε

Φόρτωση...