Έφτιαξα ένα παιχνίδι για τα budgies μου

Συζήτηση με θέμα Έφτιαξα ένα παιχνίδι για τα budgies μου, που ξεκίνησε από anatoly, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 12 Σεπ 2008.

1. anatoly

anatoly PB Member

χθες το βραδυ εκατσα κ εκανα ενα παιχνιδακι, χρησιμοποιησα σπαγγο, κορδελιτσες απο μπουμπουνιερες, καλαμακια, χαρτονι κ 2 ξυλινους κρικους απο κουρτινοξυλο, η ανταποκριση ηταν αμεση, δεν το περιμενα!
    Βεβαια με τα κορδελακια κ.τ.λ. δεν ασχοληθηκαν ακομη αλλα τον σπαγγο του δινουν κ καταλαβαινει:D

Συνημμένα Αρχεία:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ανατολη εξαιρετικο! :) :D Υπαρχουνε τοσα πραγματα μεσα στα σπιτια μας απλα και καθημερινα που ουτε πηγαινει το μυαλο μας αν τα δεσουμε με ενα σπαγγο και τα συνδυασουμε ποσο θα παιξουνε οι παπαγαλοι μας! ;)

3. jamieo

jamieo PB Member

Του αρέσει αυτό!

4. Sissy

Sissy PB Senior Member

Μπραβο Ανατολη!εξυπνο παιχνιδι, προκαλει το ενδιαφερον στα πουλακια, απο 'κοινα' υλικα και ομορφο:D

5. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Από το τίποτα νάτο το παιχνιδάκι. Μου αρέσει.

6. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Ανατολή, αν μου επιτρέπεις θα ήθελα να σου πω οτι τα κορδελάκια από μπουμπουνιέρες έιναι πολύ όμορφα εμφανισιακά, αλλά είναι λίγο επικίνδυνα! Επειδή φτιαχνονται με νάυλον, διαφανες κλωστες, είναι επικίνδυνες αν ξηλωθουν , να μπλεχτουν τα ποδαράκια τους και να κρεμαστουν απο αυτα χωρίς να βλεπεις τιποτα...:( Την επαθα με παρόμοιο υλικο και γλιτωσα το πουλί παρα τριχα! Καλύτερα χρισιμοποίησε υφασμάτινες κορδέλες και κάνε κόμπους στις άκρες!:) Κατα τα άλλα προκειται για πολύ εντυπωσιακή κατασκευή! Αν σου βρίσκεται κρεμάς και καμια καμπανούλα ή κουδουνάκι !

Μοιραστείτε

Φόρτωση...