Ένας παλιός ένας καινούργιος

Συζήτηση με θέμα Ένας παλιός ένας καινούργιος, που ξεκίνησε από xrisss, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 30 Ιαν 2008.

1. xrisss

xrisss PB New Member

Εχθες 29 Ιανουαριου 2008 πεθανε το καναρινι μου που ηταν ο "πατερας" ολων των υπολοιπων που εχω. Αυτος ηταν ο αρσενικος απο το πρωτο μου ζευγαρι. Φανταζεστε οτι στεναχωριθηκα παρα πολυ. Ομως το απογευμα που γυρισα σπιτι το κλουβακι του δεν ηταν αδειο!
    Ο αρραβωνιαστικος μου μου ειχε παρει δωρο ενα αλλο καναρινακι και μαλιστα ολολευκο και το ειχε βαλει στην θεση του αλλου.
    Βεβαια δεν προκειται με τιποτα να ξεχασω το πρωτο καναρινακι αλλα κατι τετοιες στιγμες βλεπεις ποιοι σε καταλαβαινουν και σε αγαπανε.
    Απο εχθες εχω ερωτευτει το νεο μου καναρινι που εχει και το ονομα του ανθρωπου που μου το χαρισε και ανυπομονω να το ζευγαρωσω.

(Ειναι το καναρινακι στην φωτο)

Συνημμένα Αρχεία:

• p1.jpg
      p1.jpg
      File size:
      44,6 KB
      Προβολές:
      97
  2. Smokie

Smokie PB Member

Αυτός είναι πράγματι ένας καλός λόγος για να το φωνάζεις ;):)
    Να το χαίρεσαι και καλούς απογόνους (Τι χρώμα θα είναι η κανάρα ?) !

3. Sissy

Sissy PB Senior Member

:) Ευχομαι να χαιρεσαι το νεο σου καναρινακι για πολλα χρονια!
    Επισης να χαιρεσαι τον αρραβωνιαστηκο σου!
    ( σημαντικη η κινηση του, την συγκεκριμενη στιγμη )

4. muthos

muthos PB New Member

να σου ζεισει το κενουργιο καναρινακι σου να το χερεσε

5. kimi

kimi PB New Member

Να χαιρεσαι το νεο καναρινακι σου!

6. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Να σου ζήσει Χριστίνα! και σύντομα να γίνει πατέρας πολλών ακόμα γερών καναρινιών!

Να χαίρεσαι επίσης και τον αρραβωνιαστικό σου ! Είναι πολύ σημαντικό να έχουμε την στήριξη των ανθρώπων που αγαπάμε,οταν κάνουμε το χόμπυ μας!

7. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

να σου ζησει

8. xrisss

xrisss PB New Member

smokie έχω δυο κανάρες κίτρινες με σκούφο και μια κιτρινοκόκκινη, τωρα όποια τον δω οτι "καψουρευτεί" :) θα τον ζευγαρώσω.

9. Να το χαίρεσε είναι πανέμορφο.Ο καλός σου μόλις μου έβαλε ιδέα για δώρο στη γυναίκα μου

10. redcanary

redcanary PB New Member

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 14 Ιουλ 2016

Μοιραστείτε

Φόρτωση...