Ένας''πουλότοπος'' για τα κοκατιλάκια μου!

Συζήτηση με θέμα Ένας''πουλότοπος'' για τα κοκατιλάκια μου!, που ξεκίνησε από Μαίρη 2420, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 14 Ιουν 2015.

1. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Με μεγάλη μου χαρά σας παρουσιάζω το πάρκο που έφτιαξα για τα πουλάκια μου και που τώρα θα μπορούν να ασχολούνται τις ώρες που είναι εκτός κλουβιού!Οι φωτογραφίες είναι σε στάδια και από δύο οπτικές γωνίες!
    rsz_20150613_180131.jpg
    rsz_20150613_180051.jpg

Συνημμένα Αρχεία:

2. sarpijk

sarpijk PB New Member

Mπραβο σου πολυ καλο! Μια παρατηρηση εαν μου επιτρεπεις. Οι καβιλιες που εβαλες ειναι αρκετα λεπτες για κοκατιλ οπως τις βλεπω, νομιζω θα ηταν πιο ξεκουραστες εαν ηταν μεγαλυτερης διαμετρου. Μπορεις να προσθεσεις και ενα κομματι τεντωμενο σκοινι για να καθονται.

3. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Σ'ευχαριστώ πολύ!Εννοείται κ επιτρέπονται οι παρατηρήσεις και οι συμβουλές!Έτσι γινόμαστε καλύτεροι!Να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα κ εγώ αυτό που λες και μάλιστα είχα και πιο παχύ ξύλο,αυτό που έχω βάλει στα κάθετα δοκαράκια απλά φοβήθηκα ότι δεν θα μου σταθεί σε εκείνο το σημείο λόγω βάρους:( Το σκοινί που ακριβώς σκέφτηκες να το προσθέσω??

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Τέλειο είναι Μαίρη, καλορίζικο, γεια στα χέρια σας και να το χαρούν τα μικρά σας!!!
    Νομίζω η κάτω πατήθρα είναι πιο χοντρή, δεν πειράζει, θα αλλάζουν όταν κουράζονται. Έτσι κι αλλιώς δύσκολο να κάθονται σε ένα μέρος :)
    Α, βάλε κάτι στην άκρη στα συρματάκια της ταΐστρας μην χτυπήσει κανένα.

5. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Ευχαριστώ Μαράκιι!Επιτέλους τον έφτιαξα!:pΤο μόνο σίγουρο είναι ότι δεν κάθονται σε ένα μέρος αλλά θα την φτιάξω και την πάνω πατήθρα..Ισως πάρω χοντρό σπάγγο και τον τυλίξω γύρω γύρω...

6. Nikoskrt

Nikoskrt PB New Member

Τα πουλακια το δοκιμασαν;; τους αρεσε;; αλλα να μου πεις και εμεις που δεν ειμαστε πουλια το λατρεψαμε!!! Μπραβο! Τελεια δουλεια, τα κοκατιλακια σου ειναι πολυ τυχερα που σε εχουν!!!

7. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Νίκο σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!:):) είχε πολύ πλάκα γιατί τα πουλάκια μου ανέβαιναν επάνω την ώρα που το κατασκεύαζα πριν καν το τελειώσω!:pΝαι,τους αρέσει πολύ, τους έχω βάλει τα αγαπημένα τους υλικά να δαγκώνουν και η χαρά είναι διπλή που ασχολήθηκα με κάτι που τους αρέσει!Σκέφτομαι να ανεβάσω και φωτογραφίες εν ώρα δράσης;)

8. Nikoskrt

Nikoskrt PB New Member

Τι το λες και δεν το κανεις;; Ανεβασε καμια φωτογραφια να δουμε ευτυχισμενα πουλακια να χαρουμε και λιγο!! :D

9. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Χαχαχα οκ!!!Μέσα στις επόμενες ημέρες θα τα φωτογραφήσω στο παιχνίδι!Προστοπαρών έχω μόνο ένα βιντεάκι στο playground στο οποίο τσακώνοται όπως πάντα!:p

10. fox

fox PB New Member

Μπράβο σου τρελό πάρκο τους έφτιαξες ;)

11. DimasYiannis

DimasYiannis PB New Member

Ωραία δουλίτσα Μαίρη,μπράβο σου.
    Καλή απόλαυση,στα φτερωτά σου εύχομαι.

12. Flock

Flock PB New Member

Καλημερα αυτά τα ξύλα τα είχες ή τα αγόρασες και αν επιτρέπετε ποσο τα αγόρασες ;;

13. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Καλησπερα παιδια!Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!Τα ξυλα αυτα τα αγορασα απο το πρακτικερ.Εχει μεγαλη ποικιλια σε ειδη, τυπους και μεγεθη και επισης τα ξυλα της βασης μου ζητησα να μου τα κοψουν εκει στις διαστασεις που ηθελα.Τιμες για να ειμαι ειλικρινης δεν θυμαμαι καθολου αλλα δεν ειναι ακριβα!Σιγουρα παντως ειναι πιο οικονομικα απο τα ετοιμα playground που βρηκα στο εμποριο σε υπερβολικες τιμες για αυτα που προσεφεραν!

14. Flock

Flock PB New Member

Ευχαριστουμε

Ήθελα να ρωτήσω είναι εύκολο στη κατασκευή του;

15. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Κοιτα, ιδιαιτερα ευκολο δεν το λες γιατι αν επιλεξεις να βαλεις πολλα διαφορετικα ξυλα και παιχιδια, εχει πολλη λεπτομερεια. Εγω χρειαστηκα βοηθεια μονο στο καρφωμα τω ορθιων ξυλων και στο κοψιμο των ξυλων της βασης.Απο κει και περα μου πηρε αρκετο χρονο για να κοψω και να στερεωσω ολα τα υπολοιπα συν την προεργασια για το σχεδιο του συν τα παιχνιδια. Αν εχεις μερακι ομως και θεληση ειναι μεγαλη ικανοποιηση στο τελος να βλεπεις οτι αρεσει στα πουλακια σου :)

16. Flock

Flock PB New Member

μπορεις να μου πεις διαστασεις

17. ΙωαννηςΝος

ΙωαννηςΝος PB New Member

Πολύ ωραίο μπράβο

18. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

50x40

Ευχαριστώ Ιωάννη :)

19. Πολύ όμορφο, μπράβο σου! Allou fun-cockatil park;)

20. Μαίρη 2420

Μαίρη 2420 PB New Member

Χαχαχα :) Καλό!Τι άλλο να θέλουν τα μικρά μου!Να σαι καλά Γιάννη!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...