Έβγαλα για πρωτη φορα το budgie μου από το κλουβι του

Συζήτηση με θέμα Έβγαλα για πρωτη φορα το budgie μου από το κλουβι του, που ξεκίνησε από paulpaul, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 24 Σεπ 2014.

1. paulpaul

paulpaul PB New Member

έβγαλα το budgie μου από το κλουβι του για πρώτη φορά και συνέχεια καθόταν στο χέρι μου, στη μπλούζα μου και στν ομω μου αλλα μερικες φορες που πέταγε αλλού κουτουλουσε στο τοίχο και φοβάμαι ότι θα σπάσει κανα φτερό τη να κάνω για να μην κουτουλαει στον τοίχο

2. brand13

brand13 PB Member

Προφανώς δεν γνωρίζει το χώρο. Πιστεύω θα μάθει σιγά σιγά.

3. paulpaul

paulpaul PB New Member

Όταν μαθει το χωροδεν θα χτυπάει στον τοίχο

4. Dimos_Greek

Dimos_Greek PB New Member

Ναι ετσι ηταν και το κοκατιλ μου στην αρχη αλλα τωρα εμαθε και καθετε σε συγκεκριμενα σημεια χωρεις να πεταει απο εδω και απο εκει!;)

5. paulpaul

paulpaul PB New Member

Ωραία τότε δεν χρειάζεται να του κόψω τα φτερά

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Όχι βέβαια, σ' αυτήν την περίπτωση μπορούσες να πάρεις ένα χαμστεράκι :)
    Πρόσεχε πόρτες και παράθυρα να είναι κλειστά όταν το βγάζεις έξω.

7. k0uLiS

k0uLiS PB New Member

Ειναι μεχρι να μαθει τον χωρο..Οπως ειπε η μαρια παραθυρα και κουρτινες κλειστες αφησε το να εξερευνησει τον χωρο,προσπαθησε να μην τρομαζει οταν ειναι εξω και να μην εχει προσβαση σε μερη που δεν μπορεις να πας...Εφοσον καθεται επανω σου κανε καμια βολτα μεσα στο δωματιο να εξερευνησει τον χωρο...

8. Markos tsiftelis

Markos tsiftelis PB New Member

Και συ και γω και ολοι μας οταν ξεκινησαμε να περπαταμε τρακερναμε και πευταμε σε τοιχους και επιπλα δεν μας εκοψε κανενας τα ποδια;)

9. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μάρκο "εγραψες" :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...