Υλικο κοκοφοινικα για φωλια gouldians

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αναπαραγωγή Εξωτικών Πουλιών, Νεοσσοί' που ξεκίνησε από το μέλος crisstos, την 17 Ιουν 2009.

1. crisstos

crisstos New Member

δεν ειμαι συγουρος,τι λεμε υλικο για φωλια gouldians απο κοκοφοινικα.αν ενοουμε παντος αυτο που εχω στη φωτο τοτε υπαρχει παρα πολυ σε ολους τους κοκοφοινικες που βλεπουμε στο δρομο.

Συνημμένα Αρχεία:

2. sarpijk

sarpijk Member

Φροντίζω:
    Παπαγάλους, Ιθαγενή
    ναι αλλα αυτο δεν ειναι καθαρο με τοση σκονη και καυσαεριο απο το δρομο. πουλανε και ετοιμο συσκευασμενο .
  3. crisstos

crisstos New Member

ναι το γνωριζω και αυτο.αν και δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα να το βρασεις ωστε να καθαριση.φυσικα υπαρχει και το μαγαζι παντα.
    αρα για αυτο το υλικο μιλαμε.
  4. pantazo

pantazo Member

Τα πουλάκια μας νομίζω αξίζουν το καλύτερο.
  5. crisstos

crisstos New Member

συμφωνω.και τι καλυτερο απο την ιδια τη φυση? που μας παρεχη τα υλικα που χριαζομαστε?και που τα ιδια τα πουλακια θα επελεγαν???
  6. Βασιλης

Βασιλης New Member

Ο μόλυβδος των αυτοκινήτων δεν είναι παροχή της φύσης αλλά του ανθρώπου. Μην κάνεις πειράματα με την υγεία των πουλιών. Το συσκευασμένο δεν έχει τόσο μεγάλο κόστος για να το διακινδυνέψεις. Με το βράσιμο απλά σκοτώνεις βακτήρια και μικρόβια που τυχόν υπάρχουν στο υλικό αλλά όχι και ότι τοξικό μπορεί να κουβαλάει.
  7. crisstos

crisstos New Member

αφου το λες εσυ βασιλη ετσι θα κανω αν και ειναι προκληση εχω τον φοινικα στο μπαλκονι μου ¨)
  8. Βασιλης

Βασιλης New Member

Αν το έχεις στο μπαλκόνι και δεν μένεις σε πολυσύχναστο δρόμο ο κίνδυνος είναι σαφώς μικρότερος. Πάντως εξακολουθώ να πιστεύω ότι το κόστος είναι τόσο μικρό που δεν αξίζει να ρισκάρεις.
    Stavros likes this.
  9. crisstos

crisstos New Member

ναι βρε βασιλη δεν λεω οτι το κοστος ειναι μεγαλο αλλιμονο και δεν με απασχολη κιολας να σου πω την αληθεια απλα κανω διαπιστωσεις.αν ειμαι βεβαιος οτι τα κανουν εισαγωγη οκ αλλα ειμαστε βεβαιοι για αυτο η απλα το περνουν και αυτοι απο ελλαδα και οχι απο τα τροπικα δασοι?
  10. Βασιλης

Βασιλης New Member

Σε αυτό έχεις ένα δίκιο αλλά είναι κάτι που μάλλον δεν θα μάθουμε ποτέ.