Χαριζονται γατακια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Χαρίζω - Ανταλλάσω Πουλιά' που ξεκίνησε από το μέλος Katerina, την 12 Ιουν 2008.

1. Katerina

Katerina Active Member

Περιοχή:
    Θεσσαλονίκη
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Φροντίζω:
    ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Απευθυνομαι στους φιλοζωους που εκτος απο πτηνα μπορουν να υιοθετησουν και γατακια...
    εχω βρει 3 γατακια στο χωρο της δουλειας μου,και μια και ειναι χωραφια εδω-ειμαι σε βιοτεχνικο παρκο- η κατασταση ειναι δυσκολη για την επιβιωση τους.προς το παρον τα εχω μαζεψει σε ενα μπαλκονι,αλλα δεν μπορω να τα κρατησω γιατι εχω σκυλια και κινδυνευουν αμεσα!απλα τους εχω ενα φελιζολ με αμμο υγιεινης,νερακι και 1 φορα την ημερα τους δινω φαγητο και φευγω,δεν καθομαι μαζι τους δε θελω να δεθω. ειναι 3 το μαυρο ειναι σιγουρα γατος,πρεπει να ειναι 1,5 -2 μηνων,ειναι εξυπνα και χρειαζονται σπιτι,δεν ειναι χτυπημενα και φαινονται υγιη.

to hide all adverts.
  2. Katerina

Katerina Active Member

Περιοχή:
    Θεσσαλονίκη
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Φροντίζω:
    ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    τα 2 γατακια χτυπηθηκαν απο αμαξι μαλλον, και δε ζουν πια...τα βρηκα εξω απο το κτημα,με μια εβδομαδα διαφορα.Ζει μονο ο μαυρος ειναι γατος και θα τον κρατησω...μεχρι να θελησει να ζευγαρωσει που θ αμου φυγει...ηταν ο πιο απομακρος αλλα απο τοτε που εχασε τα αδερφια το με βλεπει κι ερχεται και τριβεται...τι να τον κανω...:D
  3. marianna2384

marianna2384 New Member

Περιοχή:
    ραφηνα
    Όνομα:
    Μαριάννα
    Έλεος πια με όλα τα πατημένα ζωάκια κ ειδικά τα γατάκια! πολύ κριμα...εγω εχω κ γατάκια κ κάθε φορα που τα βλέπω πατημένα στην ασφαλτο κ να μένουν εκει μέχρι να μην απομείνει τίποτα απο αυτα με πιάνει τρέλλα! ελπίζω τουλάχιστον το μαύρο να έχει καλύτερη τύχη απο τα αδερφάκια του. Άν του δίνει φαγητό κ δεθεί μαζί σου δεν πρόκειται να φύγει. και να φύγει (για να ζευγαρώσει θα ξαναγυρίσει) επίσης μπορείς να το στειρώσεις ωστε να μην θέλει να φύγει κ για πολλόυς άλλους λόγους.
  4. Maya the Bee

Maya the Bee New Member

Περιοχή:
    Λαρισα
    Όνομα:
    Μαρία
    Κατερινα μου αν μπορεις κρατησε το, το μαυρακι!Ειναι γλυκας:)
  5. Ryu

Ryu Member

Περιοχή:
    Αττική
    Όνομα:
    Debby
    σε περιοδο ζευγαρωματος θα φηγει,η θα τον πνηξει αλλος γατος,αν φυγει μπορει να γυρισει,αλλα το ποιο πυθανο ειναι να μην γυρισει(γυρισε γατος μου μετα απο ενα χρονο,ηρθε,εκατσε καμια ωρα και ξαναφυγε)η θα ειναι κομματια απο αλλους γατους...αν τον στειρωσεις ομως τα αποφευγεις ολλα αυτα!και δεν θα το κουναει απο το σπιτι...
  6. Katerina

Katerina Active Member

Περιοχή:
    Θεσσαλονίκη
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Φροντίζω:
    ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Δεν τον εχω σπιτι ,τον εχω σε κτημα,στη δουλεια μου,οι κινδυνοι ειναι πολλοι...:(
  7. skopos

skopos New Member

Περιοχή:
    Κομοτηνη
    Όνομα:
    Χρήστος
    Οι γάτες είναι ανεξάρτητα ζώα και μπορεί να φεύγει και να ξαναγυρνά σε εσένα αλλά μην το στειρώσεις κρίμα είναι να στειρώνουμε τα ζώα κατά την δική μου άποψη πάντα
  8. Μαιρη

Μαιρη New Member

Περιοχή:
    Αθήνα
    Όνομα:
    Μαίρη
    Κατά τη δική μου γνώμη πρέπει να στειρώνουμε τα ζώα μας. Και αυτό γιατί αν όλοι τα στειρώνανε δεν θα υπήρχαν αδέσποτα να λιμοκτονούν για φαι και να ψάχνουν για νερό, έρμαια του κάθε άρρωστου να τα βασανίζει. Και ένας άλλος λόγος είναι ότι στειρώνοντας το ζώο μας, στα αρσενικά μειώνονται η πιθανότητες προστάτη και στα θηλυκά καρκίνος της μήτρας, του στήθους, ποίον στη μήτρα και χίλιες δυο άλλες σοβαρές ασθένειες. Η μη στείρωση του ζώου μας, για μένα δείχνει μη φιλοζωία και ανευθηνότητα...