Κυπρος sos ΣΩΣΤΕ ΤΑ!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Chit Chat - Διάφορα Θέματα' που ξεκίνησε από το μέλος marianna2384, την 13 Μαϊ 2008.

1. marianna2384

marianna2384 New Member

Περιοχή:
    ραφηνα
    Όνομα:
    Μαριάννα
    Βρηκα το εξης μνμ σε κάποιο αλλο forum! Παρακαλώ οποιος μπορει να κάνει κάτι...

ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ 20 ΣΚΥΛΟΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΜΠΟΞΕΡ
    Το παρακάτω συμβαίνει στην Κύπρο και για αυτό θα σας παρακαλούσα όσοι είστε από εκεί ή γνωρίζετε κάποιον να το προωθήσετε! Οι ημέρες λιγοστεύουν...

ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ 20 ΣΚΥΛΟΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ ΜΠΟΞΕΡ, ΛΑΜΠΡΑΤΟΡ, ΚΟΛΕΥ, ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ,
    ΠΟΥΝΤΛΣ ΚΟΥΤΑΒΑΚΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ ΣΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΕΙΟ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ. ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ
    ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ
    (00357).99023462 - ΤΟΥΛΑ

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια!

to hide all adverts.
  2. marianna2384

marianna2384 New Member

Περιοχή:
    ραφηνα
    Όνομα:
    Μαριάννα
    Απάντηση: Κυπρος sos ΣΩΣΤΕ ΤΑ!

Τελικα απ οτι μου λεει η Χριστιανα μαλλον αυτο εχει 1-2 μηνες που εγινε και τα σκυλακια βρηκαν ολα εγκαιρα σπιτι...

Ουφ! και τρομαξα...
    Ευτυχως!
  3. astrapogiannos

astrapogiannos New Member

Περιοχή:
    Κάτω Σούλι, Μαραθώνα
    Όνομα:
    Ελευθέριος
    Ring No.:
    V-77 G-10

παλι καλα που σωθηκαν και δεν εγιναν πουλοβερ,αχ βρε μαριαννα κα ιμας εκοψες την χολη
  4. marianna2384

marianna2384 New Member

Περιοχή:
    ραφηνα
    Όνομα:
    Μαριάννα

Sorry παιδια! και εγω τρομαξα μολις το διαβασα κ εσπευσα αμεσως να το βαλω εδω...δεν πειραζει ομως, ας ειναι καλα οι ανθρωποι που τα πηραν !
  5. pasx79

pasx79 New Member

Περιοχή:
    Θεσσαλονίκη
    Όνομα:
    Πασχάλης

Μαριαννα επειδη τυχαινει να γνωριζω...ολλα τα σκυλια απο τα καταφυγια εκει καταληγουν!(οι δυθεν φιλοζωοι τις θεσ/νικης μαζεθουν τα σκυλια τα πηγαινουν σε διαφορα ξενοδοχεια σκυλων οπου εχουν συμβασεις εκει μεσα ζουνε σε αθλια κατασταση πολλες φορες τρωει το ενα το αλλο και αν δεν βρεθει καποιος για να τα υιοθετησει συνηθως καταληγουν στην ευθανασια.
    Και δεν ριχνω ολλες τις ευθυνες στα διαφορα σωματια γιατι η αληθεια ειναι οτι ειναι μη κερδοσκοπηκα και δεν εχουν εσοδα για να συντηρησουν τα ζωντανα αλλα στου ασυνηδητους που περνουν σκυλια και οταν χρειαστει να πανε διακοπες η επειδη το βαρεθηκαν το αφηνουν ελευθερο και αυτα για να επιβιωσουν αρχιζουν τις ζημιες (τρωνε κοτες,κουνελια)και διαφορες αλλες .
    Πριν μια εβδομαδα καποιος ΚΥΡΙΟΣ με ενα τζιπ και ενα τρειλορ αφησε προστα στο οικοπεδο μου(ειναι το μερος που εχω συγκενρωμενα ολα τα χομπι μου) 2 ημιαιμα λυκοσκυλα και οταν του εκανα παρατηρησει κοντεψα να βρω και τον μπελα μου με εβρισε χυδεα και εφυγε με πολυ μεγαλη φορα γεμιζοντας με σκονη και τα σκυλια ετρεχαν απο πισω και τωρα περιφεροντε μπροστα στον δρομο περιμενοντας το ασυνηδητο αφεντικο τους να γυρισει να τα παρει.
  6. marianna2384

marianna2384 New Member

Περιοχή:
    ραφηνα
    Όνομα:
    Μαριάννα

Το ξέρω δυστυχώς οτι υπάρχουν πολλοί τέτοιου είδους "ανθρωποι"! και δυστυχώς οι υπόλοιποι είμαστε απ οτι φαίνεται λιγότεροι για να μπορέσουμε να κάνουμε κάτι δραστικό! Θεία δίκη πιστευω πως υπάρχει κ θα τη βρούν απο αλλού οσοι κάνουν τέτοια εγκλήματα...γιατι για εγκλήματα πρόκειται! Όσο σκεφτομαι την εικόνα τα σκυλιά να τρέχουν πίσω απο τον υποτιθέμενο ιδιοκτήτη τους...δεν κατάφερες να πάρεις τον αρ. της πινακίδας του???
  7. pasx79

pasx79 New Member

Περιοχή:
    Θεσσαλονίκη
    Όνομα:
    Πασχάλης

Οχι δυστηχως το επιδιωξα αλλα ειχε την μπαγαζιερα και δεν φαινοταν ο αριθμος.
  8. Αλεξία

Αλεξία New Member

Περιοχή:
    Γλυφάδα
    Όνομα:
    Aλεξία
    Παιδιά στο pet city που δουλεύει ο γιός μου μάθαμε οτι πολλές φορές πάνε και αφήνουνε εξω τα σκυλιά απο το μαγαζί με ενα σημείωμα που λέει φροντίστετα φευγουμε για διακοπές.
  9. Yasmin

Yasmin New Member

Δυστυχώς έτσι είναι κατάσταση εδώ στην Ελλάδα και για άλλη μια φορά εγώ προσωπικά τουλάχιστον καταλήγω στο συμπέρασμα, ότι για να μην βελτιώνεται με τον καιρό το ποσοστό ΣΩΣΤΗΣ φιλοζωίας στην Ελλάδα, σημαίνει ότι φταίνε οι οικογένειες των παιδιών.. Αφού δεν υπάρχουν φιλόζωοι σωστοί, δεν μεγαλώνουν και τα παιδιά τους σωστά.. Άρα το βάρος για σωστή παιδεία ''πέφτει'' στα σχολεία.. Όλα για να αλλάξουν πρέπει να ξεκινήσουν από εκεί, αλλά δυστυχώς ούτε και εκεί γίνονται αξιόλογα έργα.. Πρέπει όμως να μάθουν ακόμη και αυτοί που δεν είναι φιλόζωοι ότι το θέμα των αδέσποτων τουλάχιστον πρέπει να μας αφορά ΟΛΟΥΣ μας καθώς είναι θέμα ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ! Έχω όμως ειλικρινά βαρεθεί να τα λέω αυτά, ξανά και ξανά..:(