ετοιμοι μεταλλικοι σκελετοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φροντίδα Διαμονή Καναρινιών' που ξεκίνησε από το μέλος jk21, την 13 Μαρ 2008.

1. jk21

jk21 Well-Known Member

Περιοχή:
    Περιστέρι, Βόλος
    Φροντίζω:
    Καναρίνια, Ιθαγενή
    τον καιρο αυτο σε δυο πολυκαταστηματα (στο ενα υπαρχει ,στο αλλο την αλλη εβδομαδα) υπαρχουν σε καλη θα ελεγα τιμη δυο μεταλλικοι σκελετοι που οι διαστασεις βολευουν για ζευγαρωστρες προσθετοντας τις καταλληλες προσοψεις .για λογους μη διαφημησης δεν τα αναφερω.μπορειτε νατο ψαξετε ευκολα.η επισυναπτομενη εχει μεταλλικα ραφια και Διαστάσεις: Υ 180 x Φ 100 x Β 40 cm και τιμη 49 ευρω.η αλλη δεν την επισυναπτω γιατι στη φωτο φαινεται και ο τιτλος του καταστηματος εχει ραφια απο νοβοπαν και διαστασεις 1.80 x 90 x 45 στοιχοιζει 30 ευρω και υπαρχει ενα επιπλεον ραφι στον πατο της κατασκευης.αν ο σταυρος το επιτρεπει μπορω να δωσω και επιπλεον στοιχεια.η δευτερη ραφιερα ειναι βαμμενη γκρι

Συνημμένα Αρχεία:

2. Stavros
    On

Stavros PB Admin Owner Staff Member

Όνομα:
    Σταύρος
    Φροντίζω:
    Καναρίνια
    Απάντηση: ετοιμοι μεταλλικοι σκελετοι

Βεβαίως... Νομίζω πως θα "νοικοκυρέψουν" πολλούς από μας. :)
  3. jk21

jk21 Well-Known Member

Περιοχή:
    Περιστέρι, Βόλος
    Φροντίζω:
    Καναρίνια, Ιθαγενή

λοιπον ας γινω συγκεκριμενος ο ενας που εχω ηδη επισυναψει ερχεται την αλλη πεμπτη στα lidl (προσοχη δεν ειναι μονιμο προιον εξαντλειται συνηθως σε λιγες μερες.αυτο για οσους δεν ψωνιζουν απο εκει και δεν ξερουν το καθεστως) και εχει 49 ευρω.δευτερος που θα επισυναψω το φυλλαδιο που τον εχει παρακατω ειναι στο πρακτικερ και στοιχιζει 39 ευρω.αυτος εχει ξυλινα ραφια.οχι μεταλλικα.εντυπωσεις ισως μας πει αν θελει καποιος κοινος μας φιλος που το εχει ηδη ψωνισει αλλα δεν το εχει στησει απο τι μου ελεγε.

www.praktiker.gr - Praktiker International

στην τριτη σελιδα
  4. RED

RED New Member

Περιοχή:
    Αθηνα

Ο JK21 εχει δικιο. Τις ειδα και ειναι πολυ βολικες (και σε καλη τιμη). Ειναι απο καποιο πολυκαταστημα αν δεν κανω λαθος. Τις προσοψεις που μπορουμε να τις βρουμε???
  5. jk21

jk21 Well-Known Member

Περιοχή:
    Περιστέρι, Βόλος
    Φροντίζω:
    Καναρίνια, Ιθαγενή

φιλε Red εδω θα βρεις e-shop οπου μπορεις να αγορασεις προσοψεις

http://petbirds.gr/forum/t2589/#post22310

εγω εχω ψωνισει απο τον Musewald Online Shop και εχω μεινει

ευχαριστημενος και απο αυτα που ψωνισα και απο την εξυπηρετηση.δεν εχω ερθει σε επαφη με τα αλλα e-shop που μπορει να ισχυουν τα ιδια και για κεινα
  6. RED

RED New Member

Περιοχή:
    Αθηνα

Σε ευχαριστω πολυ jk21. Να σου κανω μια ισως αστεια ερωτηση? Οι ζευγαρωστρες που εχει το e-shop ειναι ξυλινες και αν ναι δεν υπαρχει φοβος να πιασουν ψειρες? Συγνωμη για την ερωτηση!
  7. jk21

jk21 Well-Known Member

Περιοχή:
    Περιστέρι, Βόλος
    Φροντίζω:
    Καναρίνια, Ιθαγενή

υποθετω δεν το ξερω .οτι βλεπεις και συ στη φωτο Musewald Online Shop

ομως θα σε συμφερε οικονομικα να φτιαξεις με ετοιμες προσοψεις εσυ.για κοιτα εδω http://petbirds.gr/forum/t2142/

και εδω http://petbirds.gr/forum/t118/

και κατι θα σκεφτεις.υπαρχουν επισης στις ιδιοκατασκευες διαφορες αλλες ιδεες αρκει να ψαξεις΄.

οπως λεω και στα παιδια μου(τα πρωινα το παιζω δασκαλος) αστειες -χαζες ερωτησεις οταν μαθαινεις δεν υπαρχουν !

αν οι ξυλινες ζευγαρωστρες ειναι βαμμενες απο μη τοξικες ουσιες και καθε προσβαση στο εσωτερικο της μελαμινης κλεισει με σιλικονη δεν νομιζω να εχεις προβλημα.
    δες και την δικη μου κατασκευη.εγω εκμεταλλευτηκα σαν βαση στην κατασκευη μου καποιο ραφι τοιχου που ειχα .
    http://petbirds.gr/forum/t2199/
  8. RED

RED New Member

Περιοχή:
    Αθηνα

Εχεις απολυτο δικιο αλλα ηθελα να μαθω για το ξυλο ως υλικο κατασκευης. Σαφως οι ιδιοκατασκευες εκτος απο το χαμηλοτερο κοστος προσφερουν και την χαρα της δημιουργιας. Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.
  9. Stavros
    On

Stavros PB Admin Owner Staff Member

Όνομα:
    Σταύρος
    Φροντίζω:
    Καναρίνια

Δείτε επίσης μια εξίσου καλή πρόταση http://petbirds.gr/forum/t2762/ :)
  10. andrews69

andrews69 New Member

Περιοχή:
    ΑΘΗΝΑ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ

εγω αγορασα θα σας πω εντυπωσεις το σαββατοκυριακο που θα το στησω
  11. andrews69

andrews69 New Member

Περιοχή:
    ΑΘΗΝΑ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ

λοιπον φιλοι μου θα σας απογοητευσω αλλα δεν ειναι σταθερα και ξεκουμπωνουν ευκολα μαλον θα τα βαλω για ραφια αποθηκης κριμα γιατι η τιμη ειναι σπεσιαλ
  12. astrapogiannos

astrapogiannos New Member

Περιοχή:
    Κάτω Σούλι, Μαραθώνα
    Ring No.:
    V-77 G-10

ανδρεα τα δικα μου που πηρα μια χαρα τα βρηκα και δεν ξεκουμπωνουν,να παρεις ενα κοματι μαλακο ξυλο κα ιμε ενα σφυρι ακουπωντας το ξυλο πανω στο σιδερο να χτυπας τα πλαινα στις ακρες να κουμπωσουν καλα,αν εχεις ματσολα{το λαστιχενιο σφυρι}ακομα καλυτερα
    andrews69 likes this.